Zmiana czasu kiedy i jak należy przestawić czasomierze?
Jesteś rannym ptaszkiem, któremu krótszy sen nie robi różnicy? Czy może wręcz przeciwnie łóżko to Twój najlepszy przyjaciel i nawet godzina spania dłużej stanowi wybawienie? Niezależnie do której grupy osób należysz, cyklicznie musisz mierzyć się z koniecznością przesunięcia wskazówek zegarka. Kiedy następuje zamiana czasu? Czytaj dalej, a poznasz najważniejsze kwestie.
Artykuł partnera
Zmiana czasu kiedy przestawiamy zegarki?
Zmiana czasu z zimowego na letni, a także w drugą stronę, od zawsze budzi wiele kontrowersji. Dyskusje na temat zasadności przestawiania zegarków przybierają na sile, gdy przychodzi moment cofnięcia wskazówki o jedną godzinę lub przesunięcia jej do przodu. W Polsce powyższa praktyka stosowana jest od 1983 roku.
Kiedy konieczna jest zmiana czasu? Krótszy sen następuje we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej wraz z ostatnią niedzielą marca. Godzina cofa się zaś wraz z przejściem na czas zimowy, co nastąpi w nocy z 29 października na 30 października. Czy będzie to ostatni raz? Niewiele na to wskazuje, wszak prace Parlamentu Europejskiego nad projektem wprowadzenia jednolitego czasu zostały wstrzymane.
Czy każdy zegarek trzeba przestawiać?
Zastanawiając się każdorazowo, kiedy następuje zmiana czasu, musisz wiedzieć, jak postępować z zegarkami, gdy zachodzi potrzeba przesunięcia wskazówek. Klasyczne czasomierze wymagają ręcznego nastawienia. O wiele łatwiej jest, posiadając m.in. smartwatcha. W momencie synchronizacji ze smartfonem czas dostosowuje się automatycznie. Podobnie jak w przypadku zegarków analogowych.
A co, jeśli jesteś posiadaczem zegarka sterowanego radiowo? Te również automatycznie regulują godzinę, a wszystko zależy od położenia geograficznego. Więcej na temat dowiesz się, zapoznając się z poradnikiemhttps://www.zegarki.zgora.pl/blog/Kiedy_przestawiamy_zegarki_Zmiana_czasu_w_zegarku.Dzięki niemu kwestia zmiany czasu nie pozostawi przed Tobą żadnych tajemnic. A być może jednocześnie odkryjesz, jak dobrać czasomierz odpowiadający własnym potrzebom.