Laser to nie wszystko dodatkowe zabiegi do laseroterapii w medycynie estetycznej
W medycynie estetyczne coraz częściej korzysta się z tzw. terapii łączonych. Popularne zabiegi laserowe rzadko już występują solo, ale częściej tworzą element terapii skojarzonej. Takie podejście pozwala na osiągnięcie optymalnych i długotrwałych rezultatów. Dzięki zastosowaniu kilku różnych technologii możliwe jest trafienie w źródło kilku różnych problemów skórnych, a także złagodzenie skutków ubocznych działania inwazyjnych procedur. Jakie zabiegi medycyny estetycznej stosuje się w połączeniu z laseroterapią?
Artykuł partnera
Przygotowanie do laseroterapii
Skóra przedlaseroterapiąpowinna być odpowiednio przygotowana. Wiąże się to z serią łagodnych zabiegów oczyszczających wykonywanych w ciągu kilku tygodni przedzabiegiem laserowym. Celem takiego postępowania jest zwiększenie tolerancji skóry na intensywną terapię laserową. Odpowiednie przygotowanie skóry zmniejsza też ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Jednym z zabiegów, które warto wykonać przed laseroterapią jest hydrodermabrazja.
Hydrodermabrazja, nazywana też mikrodermabrazją wodną lub peelingiem wodnym delikatnie złuszcza naskórek i oczyszcza, ale nie osłabia skóry. Wręcz przeciwnie wzmacnia kondycję skóry poprzez dostarczenie je odpowiednich substancji nawilżających, odżywczych i antyoksydacyjnych. W ten sposób tkanka zostaje odpowiednio przygotowana do bardziej inwazyjnej terapii, jaką jest laseroterapia. Skutecznośćzabiegów laserowychpo hydrodermabrazji zwiększa się. Podobne działanie wykazują inne łagodne zabiegu oczyszczające, takie jak peeling innowacyjną kombinacją kwasów PRX-T33 (kwas TCA, kwas kojowy i nadtlenek wodoru).
Terapia łączona z zabiegami iniekcyjnymi dla uzupełnienia efektów
Laseroterapiastosowana w celu odmładzania twarzy jest procedurą mało inwazyjną i wyróżniającą się wysoką skutecznością. Jednak, jak podkreślają specjaliściz warszawskiej Kliniki Miracki, zabiegi laseroweprzyniosą maksymalne efekty, jeśli połączymy je z innymi zabiegami medycyny estetycznej, które uzupełnią i wzmocnią efekty terapii oraz złagodzą ewentualne podrażnienia. Pozabiegach laserowychproces odbudowy kolagenu może potrwać kilka miesięcy, zanim pojawią się optymalne rezultaty terapii. Zastosowanie zabiegów iniekcyjnych w połączeniu zlaseroterapiązapewnia bardziej satysfakcjonujące i natychmiast widoczne efekty.
Takie zabiegi, jak mezoterapia igłowa czy wypełniacze (np. kwas hialuronowy) pomagają również osiągnąć efekty, którychlaseroterapianie zapewnia, m.in. nawilżenie i odżywienie skóry, wypełnienie ubytków tkankowych, wymodelowanie rysów twarzy. Jednym słowem mówiąc, terapia skojarzona pozwala w tym przypadku na uzyskanie kompleksowych rezultatów.
Przyspieszenie gojenia po zabiegu laserowym
Lasery powodują termiczne mikrouszkodzenia w skórze, których zadaniem jest stymulacja procesu przebudowy skóry skrócenie włókien kolagenowych i pobudzenie do produkcji nowego kolagenu. W zależności od zastosowanego urządzenia mogą to być tylko wewnętrzne mikrourazy lub także zewnętrzne naruszenie naskórka. Po zabiegu może więc wystąpić obrzęk i zaczerwienienie. Niepożądane objawy ustępują po kilku godzinach lub nawet po kilku dniach w przypadku bardzo wrażliwej skóry.
Dla złagodzenia podrażnień polaseroterapiiwarto poddać się terapii światłem LED. Zabieg ten przy okazji wykazuje też działanie przeciwzmarszczkowe, a więc wzmacnia też efekty odmładzania. W redukcji zmarszczek i gojeniu się skóry pomocne jest zwłaszcza czerwone światło LED, które pobudza wydzielanie energii w mitochondriach komórek skóry. Dzięki większej ilości energii komórki mogą działać wydajniej, naprawiać uszkodzenia i młodnieć.
W razie innych pytań dotyczącychlaseroterapiizapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.