Wspólne posiłki ważniejsze niż myślisz
Czy starasz się jeść zdrowiej, ale trudno Ci przekonać do tego całą rodzinę? Napięty harmonogram dnia może stanąć na drodze do zdrowych nawyków. Rodzice stosujący specjalistyczną dietę mogą odżywiać się inaczej niż reszta rodziny, a skłonne do wybuchu złości maluchy mogą odmawiać jedzenia podczas posiłków.
Artykuł partnera
Jak jeść zdrowiej w rodzinie
Wbrew temu, co można wywnioskować z mediów społecznościowych, nie ma idealnego sposobu na zdrowsze odżywianie. Oznacza to, że Twoje posiłki nie muszą być drogie, skomplikowane, ani idealne. Bądź realistą i rób co w twojej mocy, aby pomóc rodzinie w dokonywaniu zdrowych wyborów. Ponadto, zdejmując z siebie presję idealnej diety, łatwiej jest znaleźć zdrowszy sposób odżywiania się, który będzie odpowiadał całej rodzinie. Odwiedź stronęhttp://jedzmy-zdrowo.pl/znajdziesz tam wiele ciekawych przepisów, zarówno na smaczne śniadania jak i obiady polecamy.
Proste planowanie posiłków
Planowanie posiłków to świetna strategia pozwalająca zaoszczędzić czas, ponieważ zakupy spożywcze trzeba robić tylko raz lub dwa razy w tygodniu. Zamiast wypróbowywać nowinki i przepisy z internetu lepiej oprzeć swoją dietę na podstawowych produktach. Masz dość robienia tych samych posiłków co tydzień? Przejrzyj stare książki kucharskie, które być może zbierają kurz w piwnicy lub na strychu i zrób zakładki z przepisami, które chciałbyś wykonać wspólnie z rodziną.
Przygotowywanie posiłków równie ważne co planowanie
Jedną z najczęstszych przeszkód, jest brak czasu na przygotowywanie domowych posiłków i przekąsek. Wygospodarowanie godziny lub dwóch na przygotowanie porcji posiłków i przekąsek może w rzeczywistości zaoszczędzić czas w ciągu tygodnia. Pierwszym krokiem w kierunku uczynienia z przygotowywania posiłków priorytetu jest przeanalizowanie swojego planu dnia i wygospodarowanie czasu. Spróbuj podzielić obowiązki związane z przygotowywaniem posiłków między członków rodziny.
Wspólne posiłki wiele zmienią
Wspólne spożywanie posiłków w gronie rodzinnym – bez rozpraszania uwagi – przynosi wiele korzyści, m.in. zachęca do zdrowszych nawyków żywieniowych, sprzyja budowaniu więzi oraz wspomaga rozwój społeczny i emocjonalny. Ponadto badania pokazują, że dzieci z rodzin, które jedzą razem, jedzą mniej fast foodów, a więcej owoców i warzyw. Są też korzyści dla dorosłych. Choć wspólne spożywanie posiłków każdego wieczoru może nie być realistyczne, postaraj się, by rodzinne obiady były priorytetem tak często, jak to możliwe.
Podawaj jedzenie w nowy, ekscytujący sposób
Świetnym sposobem na zachęcenie dzieci – a nawet dorosłych – do jedzenia zdrowszych przekąsek jest podawanie różnych produktów w nowy i kreatywny sposób. Na przykład, zamiast umieszczać jedną przekąskę w misce, przygotuj tacę lub tablicę z przekąskami. Można również zmaksymalizować wartość odżywczą przekąski, podając produkty z wielu grup żywnościowych.