Miłośnicy dwóch kółek znów mogą się postarać, by Sieradz został Rowerową Stolicą Polski
W Sieradzu zainaugurowano oficjalny trening, czyli rozgrzewkę przed czerwcowymi zmaganiami w ramach kolejnej edycji Rowerowej Stolicy Polski. W ubiegłorocznym wydaniu sieradzanie “wykręcili” 8 miejsce wśród 53 miast biorących udział w wyzwaniu.
Wraz z pierwszym dniem wiosny można odkurzyć rowery i rozpocząć trening przed uruchomieniem aplikacji Aktywne Miasta, przekonuje prezydent Sieradza Paweł Osiewała. – Trenujemy do 1 czerwca, a od 1 czerwca odpalamy aplikację i z nią jeździmy. Każdy przejechany kilometr jest ważny. Zachęcam do tego, ponieważ każde wyjechanie z domu, 200-300 metrów liczy się, dlatego warto kliknąć w aplikację, ona wszystko rejestruje.
Inauguracja akcji była okazją do podsumowania ubiegłorocznej edycji i wręczenia nagród mieszkańcom Sieradza, którzy przejechali najdłuższy dystans, walcząc o status Rowerowej Stolicy Polski dla miasta. Wśród mężczyzn II miejsce zajął Ireneusz Jabłoński, reprezentujący 15 Sieradzką Brygadę Wsparcia Dowodzenia. – To się samo nakręca, jeśli w zestawieniu jestem za kimś i mogę go dogonić, to następnego dnia robię więcej kilometrów. To jest taka rywalizacja, polecam każdemu korzystanie z tej aplikacji – mówi rowerzysta.
Dla Sieradza przejechano łącznie blisko 113 tys. km. W 22 grupach, które brały udział w rywalizacji, kilometry dla Sieradza kręciło blisko tysiąc osób.
Sieradz – lista najbardziej aktywnych uczestników akcji Rowerowa Stolica Polski:
Kobiety
1. Danuta Pawłowska – 3181 km
2. Beata Hanas-Kossakowska – 2275 km
3. Beata Michalska – 1911 km
Mężczyźni
1. Zbigniew Klimczak 2629 km
2. Ireneusz Jabłoński – 2152 km
3. Adam Filipek – 2113 km