2 118 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, w Łódzkiem ponad 100 osób z COVID-19 [RAPORT]
Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby zanotowano w Polsce 2 118 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W Łódzkiem zachorowało kolejnych 108 osób.
Dzisiaj (12 października) Ministerstwo Zdrowia w raporcie poinformowało o2 118 nowych przypadkach. W Łódzkiempotwierdzono108 nowych zachorowań na COVID-19.
Z powodu COVID-19zmarło 14 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 35 osób.
podkarpackiego (78), śląskiego (75), wielkopolskiego (65), kujawsko-pomorskiego (61), świętokrzyskiego (34), lubuskiego (25), opolskiego (20).
32 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) October 12, 2021
W szpitalach przebywa obecnie 2 615 pacjentów covidowych. Od wczoraj ich liczba wzrosła o 192 osoby. 239 chorych jest podłączonych do respiratorów.
W ciągu minionej doby ta liczba wzrosła o 8 chorych. Na kwarantannie przebywają 104 753 osoby.
W porównaniu z poprzednim dniem to o ponad 8 tysięcy osób więcej. Resort zdrowia poinformował także, że w Polsce jest 2 670 180 ozdrowieńców.
Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/2YnrPgYjxh
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) October 12, 2021
Koronawirus w Łódzkiem
10 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych numer 2 w Kutnie zostało ambasadorami szczepień przeciwko COVID-19. Nabór prowadził kutnowski szpital samorządowy, ponieważ w ten sposób chciał zachęcić młodych ludzi do szczepień przeciwko koronawirusowi.Czytaj więcej
W przyszłym tygodniu do placówki przyjedzie ogromny 11. tonowy zbiornik na tlen medyczny. Jest potrzebny po to, żeby nie zabrakło go dla pacjentów kutnowskiego szpitala w razie kolejnej fali koronawirusa.Czytaj więcej
To może być wynik unikalny przynajmniej w skali województwa, gdzie wyszczepialność tej grupy wiekowej jest na poziomie 28 procent. Co najmniej pierwszą dawkę szczepionki – przyjęło blisko 70 procent uczniów łódzkiej Szkoły Mody, Kosmetologii, Fryzjerstwa “Anagra”. Takie dane podała dyrekcja łódzkiej szkoły.Czytaj więcej
Nie ma problemu z dostępnością łóżek covidowych
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że w szpitalach nie ma problemu z dostępnością łóżek na oddziałach covidowych nawet w regionach, gdzie notuje się najwięcej zakażeń koronawirusem.
Podczas konferencji prasowej Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że w w miarę potrzeb w szpitalach uruchamiane są łózka covidowe, a służba zdrowia jest gotowa na kolejną falę zakażeń. Nie ma również problemu z dostępem do zapasów tlenu czy leków pomagających w walce z Covid-19.
Jeżeli będziemy widzieli ten moment graniczny, gdzie tych łóżek nie da się zwiększyć, będziemy reagowali i będziemy decydowali o wprowadzeniu obostrzeń. Na dziś takiej konieczności nie ma – dodał Wojciech Andrusiewicz.
Koronawirus na świecie
Rząd Ukrainy wprowadził obowiązek posiadania certyfikatów covidowych dla osób podróżujących komunikacją publiczną między poszczególnymi regionami kraju. Przepisy zaczną obowiązywać 21 października.
Ograniczenia zostały nałożone na połączenia między obwodami będącymi w żółtej, pomarańczowej bądź czerwonej strefie zagrożenia epidemicznego. W praktyce dotyczy to wszystkich obwodów Ukrainy. Zgodnie z decyzją rządu, w połączeniach autobusowych, lotniczych i kolejowych zarówno obsługa, jak i pasażerowie będą zobowiązani do posiadania dokumentu poświadczającego szczepienie bądź negatywny wynik testu wykonanego do 72 godzin przed podróżą. Na Ukrainie w ostatnich dniach wzrasta liczba nowych zakażeń koronawirusem. W zeszły piątek odnotowano ponad 16 tysięcy nowych przypadków – najwięcej od kwietnia. Tymczasem w pełni zaszczepione jest niewiele ponad 14 procent społeczeństwa.
Tutaj znajdziesz aktualne statystyki o pandemii z całego świata:
Niemcy muszą od dziś płacić za testy na obecność koronawirusa. Wcześniej przysługiwał każdemu co najmniej jeden darmowy test w tygodniu. Teraz kosztuje on od 15 do 30 euro. Według założeń rządzących, nowe przepisy miały przyspieszyć kampanię szczepień. Przy czym kilka dni temu minister zdrowia Jens Spahn poinformował, że szczepionkę przeciwko COVID-19 przyjęło znacznie więcej osób niż dotąd przypuszczano. Również Instytut Roberta Kocha potwierdził, że w pełni zaszczepionych jest około 80 procent dorosłych. Według niemieckiego związku lekarzy odporność stadna została osiągnięta.
Wśród obywateli mnożą się więc głosy, domagające się ogłoszenia tak zwanego “dnia wolności”, czyli zniesienia wszystkich restrykcji. Postulaty te pozostają w sferze życzeniowej. Ten, kto nie jest nadal zaszczepiony, a mimo to chciałby wejść do restauracji lub na siłownię, musi od dziś wliczyć do rachunku sumę, którą wydał na test na koronawirusa.
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z SIERADZA I REGIONU |