Co z otwarciem łódzkich kąpielisk i przystani wodnych?
Przed nami długi weekend, ale zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, nieczynne pozostają kąpieliska i przystanie wodne. – Apelujemy do rządu, by nie czekać i pozwolić, by obiekty rekreacyjne mogły funkcjonować – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Łukasz Kucharski.
– Mamy zabezpieczoną obsługę ratowników i na przystaniach wodnych i kąpieliskach. Potrafimy działać w reżimie sanitarnym, to są naprawdę bezpieczne miejsca. Liczymy na to, że rozporządzenie obowiązujące do 5 czerwca wygaśnie i w jego miejsce nie zostanie wprowadzone nowe. W związku z tym 6 czerwca będzie można już korzystać z naszych atrakcji – dodaje Łukasz Kucharski.
W długi czerwcowy weekend łodzianie, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, będą mogli skorzystać natomiast z miejskich pływalni.Prawdopodobnie w poniedziałek zostaną przedstawione plany dotyczące znoszenia obostrzeń w okresie wakacyjnym.