Mobilny punkt szczepień dla osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Parmie
Dzięki punktom takim, jak ten, który zorganizowano w powiecie łowickim, dostęp do szczepień przeciwko COVID-19 będą miały osoby, którym dotarcie bezpośrednio na szczepienie stwarzało duży problem.
Zadowolenia z uruchomienia mobilnego punktu szczepień nie kryje Emilia Kosmowska, kierownik WTZ w Parmie.
– Część osób udało się już zaszczepić. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zorganizowanie takiej akcji w naszej placówce. Jest to dla nas bardzo duże udogodnienie – dodaje Kosmowska.
Zwiększenie dostępności szczepień dla osób niepełnosprawnych to część Narodowego Programu Szczepień.
– Rząd zdecydował, aby niepełnosprawni ze względu na swoje schorzenia mogli w bezpieczny i bardzo wygodny sposób otrzymać szczepienie – podkreśla Jolanta Kowalik-Gęsiak, pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień przeciw COVID-19.
Jak dodaje, osoby niepełnosprawne w powszechnych punktach szczepień są obsługiwane bez kolejki.
Szczepienia mogą również odbywać się w ośrodkach, w których przebywają osoby niepełnosprawne; m.in. w warsztatach terapii zajęciowej, zakładach aktywności zawodowej czy centrach i klubach integracji społecznej.
W całym województwie łódzkim wykonano już blisko milion szczepień.
– Myślę, że najpóźniej w sobotę przekroczymy w naszym województwie liczbę miliona zaszczepionych osób – przekonuje Kowalik-Gęsiak.
W powiecie łowickim do tej pory zaszczepiono 40 tys. osób. W Łowiczu działa powszechny punkt szczepień w Szkole Rolniczej przy ul. Blich – dziennie szczepi się tam około 600 osób. Od przyszłego tygodnia dziennie dawkę leku na koronawirusa ma przyjmować 1000 pacjentów.
Czytaj więcej: Prof. Piotr Kuna: szczepionki Pfizer i Moderna chronią nas przed wszystkimi wariantami koronawirusa
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |