Różnice w dostępności biletów MPK na trasie Sieradz – Zduńska Wola
Miejskie Przedsiębiorstwa Komunikacji w Sieradzu i Zduńskiej Woli od lat realizują przewozy autobusowe między miastami. Obie spółki oferują udogodnienia takie jak np. aplikacje na smartfony. Dostępne są również biletomaty, ale tylko w Sieradzu. Bilety zduńskowolskiego przewoźnika poza Internetem można nabyć w siedemnastu punktach sprzedaży, ale jak informują mieszkańcy miasta, zakupu można dokonać tylko w trzech.
Nie zgodziłbym się z tym, że otwarte są tylko trzy miejsca sprzedaży biletów . Pełna lista naszych punktów sprzedaży znajduje się w Internecie i autobusach. Są to sklepy czynne zarówno do popołudnia jak i późnych godzin nocnych – tłumaczy prezes zarządu MPK Zduńska Wola, Michał Płatek.
Bilety jednorazowe są towarem, który nie każdy chce sprzedawać w tym trudnym okresie. Próbowaliśmy wprowadzać to rozwiązanie przez sieci różnych sklepów, ale się nie udało. Sprzedaż biletu jednorazowego to wiele czynności do wykonania, niewielka marża i duży kontakt z klientem – tłumaczy prezes zarządu MPK Sieradz, Arkadiusz Podsiadły.
Biletomat przydałby się w naszym mieście. Najlepiej, gdyby stanął w miejscu, przez które często przejeżdżają autobusy, np. obok Ratusza, na ulicy Łaskiej i w okolicy ryneczku przy Osmolińskiej dodaje mieszkanka Zduńskiej Woli.
Biletomatto dobre rozwiązanie, natomiast jest to dość duża inwestycja finansowa twierdzi Michał Płatek.
Mobilne urządzenie do sprzedaży biletów to koszt około trzydziestu tysięcy złotych. Zakup takich urządzeń realizowany jest najczęściej przy pomocy programów unijnych. Najczęściej takie urządzenia kupuje się w pakiecie wraz z autobusem. W przyszłości mamy w planach wprowadzenie biletów czasowych. Pomysł ten jest jeszcze jednak w fazie projektowania i zostanie wdrożony po optymalizacji siatki połączeń autobusów informuje Arkadiusz Podsiadły.
Nazwa | Plik | Autor |
Różnice w dostępności biletów sieradzkiego i zduńskowolskiego MPK | audio (m4a) audio (oga) |