Finał 30. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu [TRANSMISJA]
Ponad 100 filmów, reportaży telewizyjnych i radiowych zaprezentowano w Łodzi na 30. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu. W tym roku wydarzenie było dostępne wyłącznie w Internecie. Festiwalowe jury przedstawia przyznane nagrody.
Twórca najwyżej ocenionego filmu otrzyma Grand Prix Nagrodę Miasta Łodzi w wysokości 15 tysięcy złotych oraz statuetkę Białej Kobry.
Z kolei konkurs reportaży radiowych, realizowany w partnerstwie z Radiem Łódź wyłoni najlepszych reportażystów. Tematem połowy audycji były pandemia, kwarantanna i izolacja społeczna. Znak czasów przyznaje jedna z jurorek radiowego konkursu, Katarzyna Błaszczyk ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
– Musimy żyć z pandemią, która jest w tle naszego życia i stwarza zagrożenie, dlatego jesteśmy teraz ludźmi w zagrożeniu – dodaje.
Do finału konkursu radiowego zakwalifikowało się osiem reportaży, które walczą o nagrodę główną w wysokości 5 tysięcy złotych, ufundowaną przez Prezesa Radia Łódź. Jury przyzna jeszcze nagrodę specjalną. Swojego faworyta wskażą też słuchacze. To będzie nagroda od publiczności.
– Wybraliśmy trzy poruszające reportaże. To bardzo ważne i intymne historie pokazujące wielką historię w skali mikro – mówi Monika Hemperek z Radia Lublin, laureatka ubiegłorocznego konkursu reportażu radiowego.
Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu jest organizowany w Łodzi od 30 lat przez Muzeum Kinematografii. Trzy lata temu na festiwal powrócił reportaż radiowy.
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |