Wartoprzeczytać
“Światełko pamięci”. Zapal znicz na grobie bezdomnego przy ul. Zakładowej w Łodzi [ZDJĘCIA]
Nie mają bliskich, nikt nie odwiedza ich grobów, niektórzy stracili nawet imiona. Społecznik zachęca, aby po otwarciu cmentarzy zapalić dla nich “Światełko pamięci”.
Przy ul. Zakładowej w Łodzi znajduje się cmentarz osób bezdomnych, samotnych i z nieustaloną tożsamością.
Zobacz,Cmentarz w Ksawerowie otwarty mimo zakazu. Interwencja policji [WIDEO]
Przemek Ledzian inicjator akcji “Światełko pamięci” podkreśla, że postawienie znicza to niewielki wydatek, ale wielki gest. -Zapalamy znicze na grobach swoich bliskich, swoich rodzin, także taka dodatkowa lampka na grobie osoby bezdomnej to wielki gest wobec tych ludzi, którzy tam leżą. Musimy pamiętać o wszystkich, również o tych, którym w życiu wiodło się słabiej.
Rocznie na cmentarzu przy Zakładowej chowanych jest od 200 do 300 osób. Pogrzeby opłacane są z budżetu miasta.
!["Światełko pamięci". Zapal znicz na grobie bezdomnego przy ul. Zakładowej w Łodzi [ZDJĘCIA] 21 65029 68c1db7db555f6f7f4367bad4718d94a](/wp-content/archiwum/files/65029-68c1db7db555f6f7f4367bad4718d94a.gif)
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |