443 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – to znacznie mniej niż wczoraj [RAPORT]
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu 443 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. W sobotę 25 lipca informowano o 584.
Liczba odnotowanych zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła do 43 tys. 065. Dzisiaj (26 lipca) Ministerstwo Zdrowia w raporcie poinformowało o 443 nowych zakażeniach. Najwięcej na Śląsku (133), w województwie małopolskim (109) i mazowieckim (54). W Łódzkiem wykryto kolejne 22 zakażenia.
Mamy 443 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (133), małopolskiego (109), mazowieckiego (54), wielkopolskiego (24), łódzkiego (22), pomorskiego (19), opolskiego (16), lubelskiego (13), podkarpackiego (12), dolnośląskiego (10),
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) July 26, 2020
Powiększyła się też liczba ofiar COVID-19. Dziś w raporcie resort poinformował o śmierci 7 kolejnych chorych na COVID-19. Nie ma wśród nich osób z województwa łódzkiego.
W całej Polsce z powodu COVID-19 zmarło łącznie 1 tys. 671 osób, z czego 201 w Łódzkiem.
kujawsko-pomorskiego (10), zachodniopomorskiego (7), lubuskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), świętokrzyskiego (3) i podlaskiego (2).
Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-M Łańcut, 76-K Grobla, 84-M Kraków,
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) July 26, 2020
93-K Radom, 75-M Konin, 80-K, 61-M Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
Liczba zakażonych koronawirusem: 43 065/1 671 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) July 26, 2020
Od początku epidemii koronawirusa w Polsce 32 753 osoby wyzdrowiało z wywoływanej przez patogen choroby COVID-19.
Resort zdrowia informuje jednocześnie, że z powodu zakażenia wirusem w szpitalach przebywa obecnie 1 601 osób, z czego 68 pacjentów jest podłączonych do respiratorów. 93 311 osób przebywa na kwarantannie, a 7 418 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.
Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/mIdPc2z92y
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) July 26, 2020
Co jeszcze wydarzyło się w Polsce i na świecie w związku z epidemią koronawirusa?
Pandemia koronawirusa zmieniła funkcjonowanie polskiej policji
Przedsiębiorcy z branży turystycznej liczą, że Polski Bon Turystyczny poprawi ich sytuację ekonomiczną.
Od wczoraj mogą rejestrować się do programu w platformie PUE ZUS. Czytaj więcej
Dzienna liczba zakażeń w Polsce będzie rosła – ocenia wirusolog
Prof. Włodzimierz Gut uważa, że liczba nowych zakażeń dziennie może wzrastać. Jak powiedział w rozmowie w Programie 3 Polskiego Radia – zapowiadało się, że uda się opanować epidemię, bo redukcja była istotna. Jednak aktualne zachorowania wskazują, że liczba osób chorujących danego dnia będzie rosła, i będzie znacznie wyższa niż w innych krajach.
Od 3 marca, kiedy test w laboratorium potwierdził w Polsce pierwsze zakażenie, było tylko sześć dni, w których liczba zakażonych przekroczyła 500. Ostatnio było tak 25 lipca, a wcześniej – na początku czerwca.
Według profesora Włodzimierza Guta nowe przypadki mają związek z wydarzeniami, w których bierze udział wielu ludzi. – Najwięcej zaczyna się łączyć z tymi imprezami, gdzie mamy do czynienia ze zjazdem ludzi z różnych okolic i z różnych środowisk. Nie chodzi nawet o mecze, tylko o wesela i pogrzeby
Koronawirus na świecie
Francuskie władze ostrzegają, że wraca epidemia koronawirusa. Do zakażeń w tym kraju dochodzi w kręgach rodzinnych, w czasie spotkań i wspólnego biesiadowania.
Od trzech tygodni jest coraz więcej przypadków zakażeń, mniej więcej o około jednej trzeciej. Dane te dotyczą Francji metropolitalnej, bez terytoriów zamorskich, jak Gujana i Majotta, gdzie sytuacja sanitarna jest wyjątkowo trudna.
W ciągu doby zanotowano kolejne tysiąc sześćdziesiąt dwa przypadki zachorowań. To statystyki porównywalne do 16 marca, kiedy wprowadzono kwarantannę.
Wiele danych wskazuje na zwiększone tempo rozprzestrzeniania się wirusa. Dotyczy to dziewięciu regionów Francji, przede wszystkim Bretanii, Wogezów i Akwitanii, na południe od Bordeaux.
Aż o jedną czwartą zwiększyła się zachorowalność wśród osób powyżej siedemdziesiątego piątego roku życia, ale najwięcej zakażeń występuje w przedziale wiekowym 15- 44 lata. Przyczyną są ogniska powstające w czasie rodzinnych spotkań.
We Włoszech liczba chorych wzrosła do niemal 12,5 tysiąca. Większość przechodzi chorobę w domu bez objawów. W szpitalach przebywa obecnie ponad 700 osób, nieco więcej niż wczoraj. Tylko w trzech z 20 włoskich regionów nie stwierdzono nowych zakażeń. W Lombardii, najbardziej dotkniętej pandemią, drugi dzień z rzędu nie było ofiar śmiertelnych.
Od wczoraj we Włoszech osoby przybywające z Rumunii i Bułgarii ze względu na sytuację epidemiologiczną w tych krajach poddawane są kwarantannie.
Tutaj znajdziesz aktualne statystyki o pandemii z całego świata:
Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Azji.
Nowe przypadki infekcji odnotowano w Hongkongu. W byłej brytyjskiej kolonii przedłużono obowiązywanie obostrzeń epidemicznych wprowadzonych w związku z kolejną falą zakażeń. W Chinach kontynentalnych liczba zakażeń wzrasta w położonym w północno-zachodniej części kraju Sinciangu. Ten region na razie pozostaje jedynym na terytorium ChRL, gdzie obecnie istnieje ognisko zakażeń.
Z nawrotem patogenu zmaga się Japonia. W Tokio – stwierdzono prawie 300 nowych przypadków zakażenia.
Korea Północna informuje o podejrzeniu pierwszego przypadku koronawirusa. Na specjalnym posiedzeniu pod przewodnictwem Kim Dzong Una zebrało się biuro polityczne tamtejszej partii rządzącej.
Północnokoreańska agencja prasowa twierdzi, że Covid-19 podejrzewa się u osoby, która wróciła do Korei Północnej po nielegalnym przekroczeniu granicy z Koreą Południową. Według mediów uciekinier przebywał w Korei Południowej przez trzy lata. W lipcu ponownie nielegalnie przekroczył granicę, podczas powrotu do ojczyzny.
Biuro polityczne północnokoreańskiej partii podjęło decyzję o wprowadzeniu całkowitej blokady miasta Kaesong przy granicy z Koreą Południową. To tam miał trafić, po pokonaniu strefy zdemilitaryzowanej, uciekinier podejrzewany o zakażenie koronawirusem. Jak podaje północnokoreańska agencja prasowa, władze tego kraju wprowadziły “maksymalne” procedury dotyczące sytuacji nadzwyczajnych.
Południowokoreańska armia stara się zweryfikować informacje o nielegalnym przekroczeniu granicy. Media nie precyzują, czy osobie podejrzewanej o zakażenie koronawirusem wykonano test na obecność patogenu. Agencja pisze jedynie, że uciekinier został poddany kwarantannie.
Z kolei w Korei Południowej, po wczorajszym największym od prawie czterech miesięcy dobowym wzroście zakażeń, dziś w Korei Południowej stwierdzono 58 przypadków Covid-19. Zaledwie 12 z nich było lokalnych.
Wczoraj Korea Południowa odnotowała 113 przypadków koronawirusa, najwięcej od początku kwietnia. Miało to związek z powrotem z Iraku grupy południowokoreańskich robotników oraz wykryciem ogniska patogenu na jednym z rosyjskich statków.
Większość przypadków koronawirusa w Korei Południowej w ostatnich dniach wykrywa się u osób, które przybywają z zagranicy. Niemniej jednak władze Seulu – poinformowały o zamknięciu do końca wakacji otwartych basenów położonych wzdłuż rzeki Han. Zdaniem włodarzy stolicy na basenach trudno było utrzymać obostrzenia epidemiczne.
Seul wciąż jest jednym z tych południowokoreańskich miast, gdzie wciąż wykrywane są nowe przypadki zachorowań na Covid-19. W Korei Południowej, w której żyje ponad 51 milionów mieszkańców, wykryto dotychczas 14 tysięcy 150 przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 298 osób.
Ameryka Południowa: prezydent Brazylii przekazał, że nie ma koronawirusa.
O negatywnym wyniku testu na obecność COVID-19 Jair Bolsonaro poinformował w mediach społecznościowych.
Na fotografii zamieszczonej na Twitterze polityk widoczny jest z opakowaniem hydroksychlorochiny, związku, który od początku pandemii promował jako lek na koronawirusa. Po tym, jak poprzedni test na obecność wirusa okazał się pozytywny, Jair Bolsonaro przechodził leczenie w pałacu prezydenckim.
W Brazylii od początku pandemii na COVID-19 zachorowało 2 miliony 343 tysiące 366 osób, a zmarło 85 238. Według oficjalnych statystyk wyzdrowiało milion 592 tysięcy 281 chorych.
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |