Głosowanie w województwie łódzkim przebiegało spokojnie. Pojedyncze incydenty w kraju
Do godziny 10-tej w niedzielę (28 czerwca) w całej Polsce Państwowa Komisja Wyborcza zanotowała 8 przestępstw związanych z wyborami i 159 wykroczeń.

Głosowanie w wyborach prezydenckich w regionie łódzkim przebiega prawidłowo i spokojnie. Również policja, poza drobnym incydentem, do południa nie otrzymała zgłoszeń o zakłóceniach związanych z głosowaniem.
Właściwie nie odnotowaliśmy żadnego przypadku łamania ciszy wyborczej – mówi Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. – Na terenie naszego województwa doszło tylko do drobnych incydentów związanych z niszczeniem plakatów wyborczych, ale jest to naprawdę niewielka ilość. Liczymy na to, że te wybory będą przebiegały spokojnie, a mieszkańcy będą zdyscyplinowani.
Jak poinformowała sędzia Elżbieta Jaworska, członek Okręgowej Komisji Wyborczej w Łodzi, obwodowe komisje, jak dotąd, nie zgłaszały żadnych problemów czy trudności w przebiegu głosowania.
Zobacz, jak głosują mieszkańcy regionu łódzkiego
Państwowa Komisja Wyborczej podała, że wszystkie lokale wyborcze w stałych obwodach głosowania zostały otwarte o godz. 7.00 bez zakłóceń. Poinformowała też o incydencie, do którego doszło w Toruniu w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 100. Jej przewodniczący “podjął wykonywanie czynności wyborczych w stanie nietrzeźwości”. Na miejsce wezwano policję, a mężczyznę wykluczono ze składu komisji i powołano nowego przewodniczącego.
Zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Sych poinformował, że łącznie zanotowano osiem przestępstw związanych z wyborami i 159 wykroczeń. Przeważały przypadki uszkodzenia ogłoszeń wyborczych.
Sych przekazał, że najwięcej, bo 93 zdarzeń, dotyczyło uszkodzeń ogłoszenia. Było też 28 przypadków naruszenia ciszy wyborczej i 12 przypadków niedozwolonego umieszczenia plakatów wyborczych. Zanotowano też jeden przypadek usiłowania udostępnienia niewykorzystywanej karty wyborczej innej osobie w celu głosowania. W 50 przypadkach policja zabezpieczała przewóz dokumentacji wyborczej, z czego w jednym przypadku była konieczność sprawdzenia minersko-pirotechnicznego lokalu wyborczego.
Według danych PKW w działania związane z wyborami jest zaangażowanych 6 tys. 270 policjantów.