Cała Polska śpiewa Skaldów
Rusza akcja “Cała Polska śpiewa Skaldów” – Fundacja Gotowi do działania zaprasza do udziału w unikalnym przedsięwzięciu w hołdzie dla legendy polskiego rocka – Skaldów, którzy obchodzą 55-lecie działalności artystycznej.

Najczęściej wszelkie jubileusze odbywają się w pięknej, uroczystej scenerii. Teraz, w związku z trudną dla wszystkich sytuacją przychodzi nam świętować w inny sposób. W związku z odwołaną trasą koncertową Skaldów Fundacja Gotowi do działania, przygotowała program on-line “Cała Polska śpiewa Skaldów.”
Zachęcamy muzyków do nagrania własnej wersji wybranego utworu Zespołu i przesłanie go na adres fundacji. Przygotowane nagrania mogą być zrealizowane w formie instrumentalnej lub wokalno-instrumentalnej. Filmy będą się ukazywać sukcesywnie na stronie fundacji, przede wszystkim zaś w mediach społecznościowych. Akcja trwa do końca 2020 roku.
Swój udział potwierdzili już m.in: Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Robert Gawliński, Stanisław Karpiel Bułecka, Jan Karpiel Bułecka, Jacek Kawalec, Stanisław Deja, Trubadurzy, Andrzej Rybiński, Igor Dedusenko i wielu młodych utalentowanych artystów.
Zespół Skaldowie – legenda polskiego rocka to prawdziwy fenomen nie tylko w wymiarze krajowym, ale znacznie szerszym – międzynarodowym. Formacja ta, istnieje, nagrywa, aktywnie koncertuje i utrzymuje swój niebywale wysoki poziom muzyczny już 55 lat i to w bardzo stabilnym składzie.
Oficjalny debiut Skaldów nastąpił 11 października 1965 roku na II Krakowskiej Giełdzie Piosenki. Rozpoczęli karierę sukcesem, bo kompozycja “Moja czarownica” z muzyką lidera Andrzeja Zielińskiego oraz tekstem poety Leszka Aleksandra Moczulskiego zdobyła I miejsce.
Po wybuchu wielkiej popularności dzięki licznym nieśmiertelnym przebojom wydanym na trzech pierwszych płytach długogrających nastąpiły kolejne okresy stałego rozwoju muzycznego, zmian brzmienia i repertuaru. Nie rezygnując z tworzenia popularnych przebojów Skaldowie coraz częściej kierowali się w stronę tzw. prog-rocka tworząc coraz to bardziej rozbudowane instrumentalnie formy muzyczne. Dbali bardzo o stronę tekstową. Stale współpracowali z wybitnymi poetami. Byli czasami atakowani za swój eklektyzm, za wprowadzanie w swą muzykę elementów muzyki poważnej, symfonicznej, góralskiej, wodewilowej itd. nie rezygnując przy tym z formuły rockowej czy pop-rockowej.
Ta niejednoznaczność gatunkowa muzyki Skaldów spowodowała, że zespół posiada obecnie wielką rzeszę wiernych wyrobionych muzycznie słuchaczy dla których nie jest to tylko zespół znany przede wszystkim z wielkich hitów, ale taki który zapewnia zarówno w swych licznych nagraniach radiowych oraz płytowych, jak i na koncertach szeroką gamę prawdziwie artystycznych przeżyć. Poza refleksją, zadumaniem i mocnymi brzmieniami gwarantuje także wspaniałą muzyczną zabawę.
Obecnie, w 2020 roku Skaldowie mimo swych 55 lat to nie dinozaury lecz nadal zespół żywy, pełen werwy na estradzie i z twórczym potencjałem. Bracia Zielińscy z pomocą pozostałych muzyków nadal tworzą i nagrywają kolejne kompozycje.
Aktualny podstawowy skład Skaldów jest następujący:
* Andrzej Zieliński
* Jacek Zieliński
* Jerzy Tarsiński
* Konrad Ratyński
*Jan Budziaszek
* Grzegorz Górkiewicz
Więcej na stroniegotowidodzialania.pl