Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
Policjant z Piotrkowa Trybunalskiego wykazał się czujnością po zakończeniu służby. Podczas wieczornego spaceru udało mu się powstrzymać jednego z mieszkańców od jazdy na podwójnym gazie.

Policjant wracał do domu z córką. Zauważył wtedy mężczyznę, który chwiejnym krokiem kierował się ze sklepu całodobowego do zaparkowanego auta. – Wygląd i zachowanie mężczyzny jednoznacznie wskazywały, że jest pod działaniem dużej ilości alkoholu lub środka odurzającego. Przypuszczenia policjanta potwierdziły się w momencie, gdy dobiegł do mężczyzny, próbującego odjechać z parkingu. Od 31-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Funkcjonariusz natychmiast zainterweniował, zabezpieczył kluczyki od golfa, a agresywnego kierowcę obezwładnił i zatrzymał do czasu przyjazdu umundurowanych policjantów – relacjonuje Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.