“Speed” na łódzkich drogach. Policjanci walczą z piratami drogowymi
Łódzka policja ma nową broń w walce z piratami drogowymi – od dzisiaj działa wyposażona w szybkie samochody specgrupa Speed, w skład której wchodzą specjalnie przeszkoleni policjanci, którzy mają za zadanie zwalczać niebezpieczne zachowania na drogach.

– Agresja, przekraczanie prędkości, nieustępowanie pierwszeństwa pieszym przez kierujących, no i to co jest najbardziej bulwersujące, czyli agresja na drodze – to wszystko jest przedmiotem zainteresowania tej grupy wyjaśnia Kamil Wnukowski z łódzkiej drogówki.
Dodaje też, że grupa ma już na koncie pierwsze sukcesy. Dziś funkcjonariusze zatrzymali młodego człowieka, który na ul. Rokicińskiej najpierw przekroczył prędkość, potem zaś podjął próbę ucieczki zakończoną zdarzeniem drogowym. Kierowca nie miał prawa jazdy.
Nazwa | Plik | Autor |
Policyjna grupa “Speed | audio (m4a) audio (oga) |
Kamil Wnukowski dodaje, że specgrupa korzysta z przystosowanych do szybkiej jazdy samochodów wyposażonych w trzylitrowe silniki z napędem na cztery koła.
Podobna grupa działa w Warszawie, do tej pory odebrała już kierowcom ponad 2 tys. praw jazdy.

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z DRÓG Z ŁODZI I REGIONU |