Zażalenie na areszt dla podejrzanych o udzielenie korzyści posłowi Niesiołowskiemu
Zażalenie wpłynęło do łódzkiego Sądu Okręgowego. Mężczyźni zostali aresztowani na początku lutego. Wcześniej przedstawiono im zarzuty. Według prokuratury biznesmeni mieli w latach 2013-15 wielokrotnie udzielać posłowi korzyści w postaci organizowania usług seksualnych, w zamian za działania na rzecz należących do nich spółek. Grozi im do 8 lat więzienia.

Wobec trzeciego z podejrzanych, któremu grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Jeszcze nie wiadomo, kiedy sąd rozpatrzy zażalenia na aresztowanie dwóch podejrzanych.
Prokuratura zamierzy też przedstawić zarzuty korupcyjne posłowi Stefanowi Niesiołowskiemu wystąpiła do Sejmu o uchylenie mu immunitetu. Poseł zapewnia, że jest niewinny.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |