Czy łódzkie pokoje zagadek są bezpieczne?
Z nieoficjalnych informacji wynika, że w niektórych tzw. escape roomach w Łodzi i regionie wykryto nieprawidłowości.
Właściciele łódzkich escape roomów zapewniali o bezpieczeństwie w pokojach zagadek. Niektórzy, po tragedii w Koszalinie, instalują dodatkowe oznakowanie, które pomoże odpowiednio zareagować w kryzysowej sytuacji. – Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w postaci odpowiedniego oznakowania i umieszczenia gaśnic, to wszystko było, jest i zawsze będzie w naszych escape roomach. W tym momencie chodzi nam także o bezpieczeństwo psychiczne naszych klientów – mówi Karolina Stawiszyńska z “Tkalni Zagadek”.
Tomasz Buba z escape roomu “Niepokój” podkreśla, że pokoje zagadek są pod ciągłym nadzorem w postaci monitoringu, dodatkowo gracze mogą opuścić pokój, jeśli cokolwiek złego wydarzyłoby się w środku. -Gracze mają u nas cały czas do dyspozycji klucz, którym mogą otworzyć drzwi. Dostają go w kopercie, gdy ją otworzą, mogą wyjść w każdej chwili. Jest to równoznaczne z przerwaniem gry. Jeśli klienci zdecydują się, że dzieje się coś na tyle poważnego, że muszą opuścić grę, nie ma z tym problemu. Gracze są także pod czujnym okiem naszego operatora, który cały czas śledzi ich poczynania i sprawdza, czy wszystko idzie zgodnie z planem.
Posłuchaj:
Nazwa | Plik | Autor |
Kontrole w pokojach zagadek w Łodzi | audio (m4a) audio (oga) |
Od dziś strażacy w województwie łódzkim przeprowadzają kontrole w pokojach zagadek. Według wstępnie zebranych danych, w całym regionie jest co najmniej 25 obiektów, w których mieści prawie 70 escape roomów. Chodzi o pokoje zagadek w Łodzi, Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Zduńskiej Woli, Radomsku i Łasku.
Kontrole są związane z wczorajszą (4 stycznia) tragedią w Koszalinie, gdzie podczas pożaru w pokoju zagadek zginęło pięć nastolatek.
Dokładne przyczyny pożaru wyjaśnia prokuratura z Policją. Ze wstępnych informacji przekazanych przez gen. bryg. Leszka Suskiego wynika, że w obiekcie, w którym doszło to pożaru, były nieprawidłowości. Chodzi między innymi o brak zapewnienia właściwej ewakuacji, prowizorycznie wykonaną instalację elektryczną i złe ustawienie urządzeń grzewczych.
Z informacji uzyskanych od Policji wynika, że w Polsce działa ponad tysiąc obiektów typu escape room. Lista lokali została przekazana do Komendy Głównej PSP i komend wojewódzkich.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |