Jak wyglądał rok 2018 w łódzkiej służbie zdrowia? Podsumowanie Radia Łódź
Rok 2018 w łódzkiej ochronie zdrowia był rokiem protestów, znacznych podwyżek płac, ale też inwestycji.
Największą z inwestycji zapowiedział w Łodzi minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wspólnie z rektorem Uniwersytetu Medycznego Radzisławem Kordkiem poinformowali o blisko półmiliardowej inwestycji i dokończeniu budowy Centrum Kliniczno-Dydaktycznego.– Podpisując teraz umowę na blisko pół miliarda, pokazujemy, że trzeba pewne procesy przyspieszyć. Chcemy przenieść szpital im. Madurowicza oraz oddziały zabiegowe ze szpitala Hallera. Planujemy również przenieść geriatrię i stworzyć klinikę neurologii i neurochirurgii.
Posłuchaj i dowiedz się, jaki był rok 2018 dla łódzkich placówek ochrony zdrowia i pacjentów:
Nazwa | Plik | Autor |
Łódzka ochrona zdrowia w 2018 | audio (m4a) audio (oga) |
Pracownicy medyczni otrzymali w tym roku znaczne podwyżki. Część z nich, jak w szpitalu im. Kopernika, została uzgodniona po protestach lekarzy i pielęgniarek. Placówka, po raz pierwszy od wielu lat zakończy rok z dwudziestomilionową stratą.
Jednak, jak mówi wicedyrektor “Kopernika” Magdalena Janus Hibner, udało się tez pozyskać środki na nowe inwestycje i programy profilaktyczne dla pacjentów.- Pozyskaliśmy mnóstwo nowych funduszy, dzięki którym jesteśmy w stanie kupić nowy sprzęt, poprawić infrastrukturę w naszym szpitalu. Zgodnie z obietnicami otworzyliśmy kolejne unity, jeden związany z rakiem jelita grubego działa już od 1 grudnia. Jest otwarta także poradnia jelita grubego. Zapraszamy naszych pacjentów, nie trzeba mieć skierowania.
Ważną zmianą która weszła w życie w tym roku są obowiązkowe elektroniczne zwolnienia. Od grudnia w regionie łódzkim skorzystało z nich ponad 135 tysięcy pacjentów.