Wojewódzka konwencja wyborcza PSL w Sieradzu
W Sieradzu przedstawiono dziś liderów z list kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmiku Województwa Łódzkiego. Omówiono też program partii.

Wśród najważniejszych punktów, przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wymienił emeryturę bez podatku. – Seniorzy są najbardziej wyzyskiwaną, odrzuconą i zapomnianą dzisiaj grupą, nie ma dla nich żadnej propozycji. Powstawanie domów seniora, opieka geriatryczna, to jest zadanie dla województwa i województwo łódzkie dzisiaj jest liderem samorządności – przekonuje lider partii.
W programie PSL znalazł się również e-tornister, czyli tablet dla każdego ucznia, darmowe posiłki w szkołach i dojazdy do placówek. Budżety szpitali z kolei, szczególnie tych powiatowych powinny wzrosnąć o 15 procent, przekonywał przewodniczący. Poprawą kondycji szpitali chce się również zająć liderka okręgu sieradzkiego PSL, członek zarządu województwa łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik. – W związku z tym, że odpowiadam za inwestycje, czyli za tę twardą infrastrukturę, to to jest dla mnie priorytet, ale nie ukrywam, że leży mi na sercu Szpital Wojewódzki w Sieradzu, dlatego bardzo się cieszę z planowanej budowy bloku operacyjnego, mówi kandydatka do sejmiku.
“Jedynkami” na listach PSL do sejmiku są: Henryk Siemiński w Łodzi, Dariusz Klimczak w okręgu skierniewicko-rawskim, w piotrkowskim – Marek Mazur. Z okręgu łowicko-zgiersko-kutnowskiego startuje Dariusz Szpakowski, a z sieradzkiego, Jolanta-Zięba Gzik.
Konwencja w Sieradzu rozpoczęła się od ostrej konfrontacji z przedstawicielami Unii Warzywno-Ziemniaczanej. Protestujący, między innymi przeciwko niskim cenom skupu warzyw rolnicy, wysypali kapustę przed Starostwem Powiatowym w Sieradzu..