Łódź przeznaczyła 13 mln zł na osoby niepełnosprawne
W 2018 roku pieniądze przeznaczono głównie na turnusy rehabilitacyjne, na łamanie barier architektonicznych i doposażanie pomieszczeń w których przebywają osoby niepełnosprawne.

Wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi Agnieszka Duszkiewicz-Nowacka zachęca też osoby z niepełnosprawnością do korzystania z pomocy finansowej na zakup sprzętu ułatwiającego normalne funkcjonowanie.
– Od 3 lat naszym priorytetem jest dofinansowanie sprzętów podstawowych, które warunkują normalne życie osób niepełnosprawnych. Są to np. pieluchomajtki, cewniki, protezy i wózki inwalidzkie. Bez tych sprzętów, osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom jest o wiele trudniej – dodaje urzędniczka.
Władze Łodzi zapewniły że przyszłoroczna kwota na pomoc osobom niepełnosprawnym będzie jeszcze większa.