Wybory 2018: Konflikt o halę i sprawa bezpieczeństwa
Podsumowanie wszystkich najważniejszych wydarzeń z toczącej się kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi.

Spór o halę w Zduńskiej Woli
Przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zduńskiej Woli zostanie wkrótce zbudowana sala sportowa z trybunami a także stołówka i nowe szatnie. Inwestycja pochłonie kwotę ponad 13 milionów złotych. Kandydat na prezydenta tego miasta, Andrzej Brodzki zarzucił obecnemu prezydentowi, że gdyby zgodnie z obietnicą 4 lata temu zbudowano tę salę, kosztowałaby o blisko 5 milionów mniej niż obecnie.
Prezydent Piotr Niedźwiecki odpiera ten zarzut twierdząc, że wówczas, miasto nie zdołało pozyskać dofinansowania na tę inwestycję. Dlatego jej nie podjęto. Umowę z wykonawcą na budowę sali sportowej przy Szkole nr 5 władze miasta podpisały na początku tygodnia.
Bezpieczeństwo w Bełchatowie
Niektóre z komitetów wyborczych w Bełchatowie zwracają uwagę na konieczność poprawy bezpieczeństwa na ulicy Wojska Polskiego, będącej odcinkiem drogi wojewódzkiej. Chodzi o odcinek w pobliżu targowiska i pobliskie przejście dla pieszych, które w dni targowe bywa zatłoczone. Powoduje to niebezpieczne sytuacje. Temat jest od dawna dyskutowany. Było wiele pomysłów rozwiązań. Jedno z nich zaprezentował kandydat na prezydenta Ziemi Bełchatowskiej Grzegorz Gryczka.
W sprawie bezpieczeństwa na ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie wypowiedział się także komitet PLUS. Maciej Jagieła napisał do zarządu dróg wojewódzkich. Zaproponował kilka rozwiązań, m.in. zamontowanie sygnalizacji świetlnej. Zarząd w swej odpowiedzi wskazał, że przygląda się sprawie.
Maciej Jagieła odniósł się tez do pomysłu likwidacji przejścia w opisywanym miejscu. Tłumaczył, że może się to wiązać z tym, że ludzie będą przebiegać przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Nie dał odpowiedzi co PLUS będzie chciał tam zrobić, zadeklarował jednak, że chce rozwiązać problem.
TAK! dziękuje za wsparcie
Członkowie koalicji ruchów miejskich TAK! dziękują łodzianom za wsparcie. Chodzi o projekt bezpłatnych obiadów dla uczniów łódzkich podstawówek. Jak informowaliśmy w czwartek TAK! porozumiała się władzami Łodzi i od września ruszy wdrażanie projektu. Jak przekonuje kandydatka na prezydenta Łodzi Urszula Niziołek Janiak to przede wszystkim sukces osób, które podpisały się pod obywatelskim projektem uchwały w tej sprawie.
Teraz zespół ma zająć się opracowaniem wdrażania programu, bo nie we wszystkich szkołach od razu da się zacząć wydawać obiady. Zespół, który zajmie się przygotowaniem programu ma zebrać się już na początku przyszłego tygodnia. Prawdopodobnie na kolejną sesję Rady Miejskiej wróci społeczny projekt uchwały dotyczący obiadów, który na ostatnim posiedzeniu radni zdjęli z porządku obrad głosami koalicji PO SLD.
Prezydent musi być bezpartyjny
Kandydat na prezydenta Łodzi Agnieszka Wojciechowska van Heukelom przekonuje, że prezydent miasta musi być bezpartyjny. Jak przekonywała na naszej antenie w rozmowie Gość po 8, prezydent, który podlega strukturom partyjnym, nie może w pełni działać w interesie mieszkańców.
Agnieszka Wojciechowska van Heukelom zapewnia, że jest kandydatem bezpartyjnym. Kilka lat temu była jednak członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Tworzyła również struktury ugrupowania Polska Jest Najważniejsza, a później startowała do Sejmu z list Kukiz’15. W 2014 roku ubiegała się już o fotel prezydenta Łodzi, wtedy była popierana przez Kongres Nowej Prawicy i Ruch Narodowy.
POSŁUCHAJ:
Nazwa | Plik | Autor |
Wybory samorządowe 2018 [07.09.18] | audio (m4a) audio (oga) |