Czwartek, 28 czerwca
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Muzeum Pałac Herbsta zaprasza na spotkanie z regionalistą Ryszardem Bonisławskim
Wizyta senatora jest częścią projektuJak to widzisz?, cyklu spotkań ze znanymi osobami związanymi z Łodzią, które opowiedzą o wybranych przez siebie obrazach. Spotkania będą punktem wyjścia do rozmowy o sztuce, w którą organizatorzy pragną zaangażować wszystkich obecnych. W programie w poszczególnych dniach przewidziano jeszcze wizyty m. in. takich muzycznych osobowości jak Kasia Popowska czy Łukasz Lach z zespołu L.Stadt. Spotkania współtowarzyszą przygotowaniu wystawy, na którą zbiorą się obrazy wybrane w trakcie głosowania. Część z nich to dziełarzadko prezentowane publiczności, prace takich twórców jak m. in. Olga Boznańska, Jan Matejko czy Jacek Malczewski.
Początek spotkania z Bonisławskim w czwartek (28 czerwca) o godz. 17 w Muzeum Pałac Herbsta, ul.Przędzalniana 72.

Wystawa prac Tomka Kawiaka w Galerii Willa
Twórca jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1968 roku i Acadmie des Beaux-Arts w Paryżu (1971-1973). ). Tuż przed opuszczeniem Polski, w 1970 roku, znany był szerokiej publiczności jako happener i autor Bólu Tomka Kawiaka pierwszej akcji ekologicznej, którą wykonał w rodzinnym Lublinie jeszcze w 1970, a która wpisała się do historii sztuki współczesnej. Podróżując po świecie, pozostawia własną cegłę w miejscach swojego pobytu (wypalana w czerwonej glinie i opatrzona pieczęcią). Autor monumentalnych rzeźb na temat dżinsów i kieszeni. Krytycy nazwali go kronikarzem XX wieku.
Wystawa zaprezentuje 100 prac Tomka Kawiaka, jednego z najbardziej uznanych polskich artystów, które złożą się na 5 instalacji:
- Cegłowianie świata około 50 obiektów,
- System metryczny około 10 obiektów,
- Malarstwo na osi 30 prac,
- Zbieganie się ziemi około 4 prac,
- Chwile Tomaszowe 12 obiektów
Dzieła można oglądać do 2 września 2018 r.
Wernisaż odbędzie się w czwartek (28 czerwca) o godz. 18, Galeria Willa, ul. Wólczańska 31.

NASZ PORTRET PIOSENKI OSIECKIEJ, KOFTY I MŁYNARSKIEGO – inscenizowany koncert piosenki aktorskiej w wykonaniu artystów związanych z Teatrem Muzycznym w Łodzi.
Koncert piosenek mistrzów w nowych aranżacjach Krzysztofa Brzezińskiego jest propozycją skomentowania otaczającej rzeczywistości i tak zwanych zachowań narodowych. Dziesięć osób trafia do Baru Polskiego gdzie, niczym bohaterowie Wesela Wyspiańskiego, stają się personifikacją naszych egzystencjalnych frustracji oraz romantyczno-patriotycznego ducha. W tym roku organizatorzy zapraszają po raz pierwszy na plenerowy pokaz fragmentów koncertu Nasz portret w klubokawiarni Niebostan w Łodzi.
Początek koncertu w czwartek (28 czerwca) o godz. 20 na dziedzińcu przy ul. Piotrkowskiej 17.

9 urodziny Atlas Areny
Z okazji jubileuszu zaplanowano specjalną zabawę. Wokół hali zostanie ukrytych 9 cegiełek. Każdy ze znalazców będzie mógł wziąć udział w wydarzeniach, które zaplanowano na czas świętowania w łódzkiej Atlas Arenie. Wśród imprez znajdują się m. in. pożegnalny koncert zespołu Slayer, kalifornijskiej legendy trash metalu, a także występ grupy Scorpions oraz mecz Marcina Gortata.
Urodzinowy konkurs z okazji 9 lat działalności hali Atlas Areny, zaplanowano między godz. 15.00 a 18.00.
