Co czeka skierniewiczan w Noc Muzeów?
To jedyna taka noc, kiedy muzea i instytucje kultury otwierają swoje podwoje dla zwiedzających.
Mimo, że Skierniewice nie mają miejskiego muzeum, to nie brakuje miejsc, które tej jednej nocy czekają na gości. – Punktów, gdzie można mieć styczność z historią podawaną na różny sposób jest kilka. Skierniewicka parowozownia, brama parkowa, pałac prymasowski – powiedział Przemysław Rybicki, rzecznik Urzędu Miasta w Skierniewicach.
W innej niż zwykle scenerii obejrzeć będzie można m.in. zbiory Muzeum Kolejnictwa. Do odwiedzenia skierniewickiej parowozowni zachęca Judyta Kurowska-Ciechańska z Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. – Noc Muzeów w Skierniewicach została zapoczątkowana kilka lat temu przez Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Cieszy się dość dużym zainteresowaniem. W ramach tej Nocy Muzeów przygotowujemy podświetloną wystawę taboru kolejowego.
Na trasie zwiedzania nie może zabraknąć Izby Historii Skierniewic. Bożena Witkowska podkreśla, że zabytkowy drewniany dworek sam w sobie jest wart uwagi. – Jest to najstarszy pozostały drewniany dworek, w którym dziesięć lat życia spędziła Konstancja Gładkowska, młodzieńcza miłość Fryderyka Chopina. Dworek jest modrzewiowy. Pochodzi z końca XVIII wieku i podobno emanuje niezwykłą atmosferą, co potwierdzają wszyscy odwiedzający.
Izba Historii i Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic na Noc Muzeów przygotowały ofertę specjalną.
Wystawy, koncerty, spacery i pokazy to wszystko w niepowtarzalnym klimacie nocy, czeka na skierniewiczan już w najbliższą sobotę 19 maja od godziny 20.00 do 24.00.
Posłuchaj i dowiedz się więcej:
Nazwa | Plik | Autor |
Noc Muzeów w Skierniewicach | audio (m4a) audio (oga) |
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI ZE SKIERNIEWIC |