W Skierniewicach budują Europejskie Centrum Ortopedii
W Skierniewicach wmurowany zostanie kamień węgielny pod Europejskie Centrum Ortopedii.

W placówce leczone będą dzieci z ciężkimi deformacjami kończyn nie tylko z Polski, ale całej Europy. Będzie to druga taka klinika na świecie.
Pierwsza znajduje się na drugim końcu globu – w West Palm Beach na Florydzie. To tam ratunku szukają rodzice dzieci, którym w Polsce lekarze często nie dają szans na to by mogły chodzić. Dyrektor amerykańskiej kliniki Dror Paley prostuje stopy, wydłuża kości, leczy najcięższe deformacje, a od wczoraj konsultuje małych pacjentów w Skierniewicach. Przez trzy dni z porady lekarza skorzysta 60 dzieci nie tylko z Polski ale i z Europy.
To w Skierniewicach właśnie powstać ma Europejski Instytut Dr Paleya. Dzisiaj wmurowany zostanie kamień węgielny pod jego budowę. Potrzebę stworzenia takiej placówki dostrzegła kilka lat temu Małgorzata Nowotnik, prezes fundacji Kochaj życie.
Pod koniec marca władze Skierniewic podpisały akt notarialny, który ostatecznie otworzył Fundacji drogę do rozpoczęcia budowy kliniki.