34-latek wielokrotnie ranił taksówkarza nożem
Do zdarzenia doszło 12 lutego. 34-letni mężczyzna wsiadł do taksówki na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Poprosił o realizację kursu do miejscowości Florentynów. Tuż przed zakończeniem podróży rzucił się na taksówkarza i zaczął zadawać mu rany ostrym narzędziem. W pewnym momencie 57-latek zdołał wydostać się z pojazdu. Napastnik próbował kontynuować atak na ulicy, jednak po chwili zrezygnował i uciekł pieszo do pobliskiego lasu.
Wówczas kierujący odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna zatrzymał się na Placu Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim i zadzwonił na numer alarmowy. Był przytomny, dzięki czemu policjanci ustalili rysopis napastnika. Łodzianin został przetransportowany karetką do szpitala, a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy.
Na miejsce zdarzenia wysłano psa tropiącego, a policyjne patrole sprawdzały pobliskie ulice. O godzinie 2.45 funkcjonariusze zauważyli podejrzanego na ulicy Łaskiej w Konstantynowie Łódzkim. Mężczyzna stał na przystanku, a na widok radiowozu próbował się oddalić. 34-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywocie.