Dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi będzie odwołany?
Niewykluczone, że Zarząd Województwa Łódzkiego odwoła dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi – Pawła Gabarę. Decyzja ma być podyktowana niegospodarnością i złymi relacjami z zespołem Teatru.

Na razie w tej sprawie wystosowano pisma do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Związku Artystów Scen Polskich i związków zawodowych łódzkiej opery. – To nie są nagłe decyzje. Docierało do nas wiele sygnałów ze strony pracowników Teatru Wielkiego i z Departamentu KulturyUrzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. To były sygnały dotyczące konfliktu z członkami związków zawodowych Teatru, jak również niegospodarności w wydatkowaniu publicznych środków- mówi Joanna Blewąska, rzecznik marszałka województwa łódzkiego.
Na niegospodarność w działalności dyrektora Gabary wskazują także przedstawiciele związków zawodowych łódzkiej opery. – Kieruje nami troska o mienie kulturalne wszystkich łodzian, a takim mieniem jest oczywiście Teatr Wielki. Zauważyliśmy niestety, że występują liczne nieprawidłowości, jeśli chodzi o zarządzanie Teatrem. Szczęśliwie okazało się, że nasze spostrzeżenia podziela Urząd Marszałkowski. My, jako pracownicy Teatru możemy tylko ubolewać nad tym, że do takich sytuacji dochodzi – mówi Agnieszka Białek, NSZZ Pracowników Kultury i Sztuki przy Teatrze Wielkim w Łodzi.
Dyrektor naczelny Teatru Wielkiego Paweł Gabara nie ukrywa zaskoczenia całą sytuacją i czeka na oficjalną informację ze strony Urzędu Marszałkowskiego. – Jestem w dość kłopotliwej sytuacji, bo nikt nie informował mnie o zamiarze odwołania mnie ze stanowiska. O wszystkim dowiedziałem się dzięki uprzejmości związków zawodowych. Na pewno nie chciałbym prowadzić rozmów z Urzędem Marszałkowskim przez media, bo po prostu szanuje swoich przełożonych – mówi dyrektor Gabara.
Paweł Gabara pełni funkcję dyrektora naczelnego Teatru Wielki w Łodzi od września 2015 roku. Na tym stanowisku zastąpił Wojciecha Nowickiego.
Posłuchaj i dowiedz się więcej:
Nazwa | Plik | Autor |
Dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi będzie odwołany? | audio (m4a) audio (oga) |
WIĘCEJ INFORMACJIO KULTURALNEJ ŁODZI I REGIONIE. SPRAWDŹ TEŻ NASZ KALENDARZ WYDARZEŃ. |