Sobota, 4 lutego
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
10. Grand Off Festival. Krótkie niezależne kino [film]
Dwudniowe spotkanie z wyselekcjonowanymi krótkimi niezależnymi filmami ze świata – to propozycja 10. edycji Grand Off Festiwalu.
Założeniem festiwalu jest promocja kina niezależnego w Polsce. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalna Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski.
Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 60 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów.
10. edycja Grand OFF Festival odbędzie się 4 i 5 lutego w Kinie Charlie przy ul. Piotrkowskiej 203/205 w Łodzi.
Sprawdź program:
4 lutego, 18:00 (105′)
RIDERS (29)
TIMECODE (15′)
QUI NA PAS SA PART DOMBRE / WHO DOESNT HAVE A DARK SIDE (15′)
THE SECRET WORLD OF FOLEY (14′)
HENRY (8′)
KROKI / TRAVELLING (24′)

“Czarne słońce. Sytuacja sensoryczna”. Premiera w Szwalni [teatr]
Propozycja spoza czysto teatralnej materii, która za pomocą zmysłów, dźwięku opowiada o smutku i melancholii z perspektywy dziecka.
Spektakl według koncepcji Patrycji Terciak został zrealizowany w ramach stypendium prezydent miasta Łodzi.
Przedszkole miejskie nr 106 w Łodzi zgodziło się na przeprowadzenie przeze autorkę projektu warsztatów opartych na kreacyjnym czytaniu tekstu “Włosy mamy” Gro Dahle. W dwóch grupach (dzieci w wieku 3-6 lat), w trakcie cyklicznych zajęć, powstawały ilustracje do książki oraz miniatury rysunkowe przedstawiające odnalezione przez dzieciaki we włosach mamy rzeczy/ jakości. Prace przygotowywane były na foliach do czytnika pisma – medium, za pośrednictwem którego wyświetlano małe dzieła, do których dzieci ponownie opowiadały historię Emmy i mamy.
Efekty tych warsztatów zobaczymy w Teatrze Szwalnia przy ul. Struga 90 3 i 4 lutego dwukrotnie o godz. 17 i 19.

“Polaris”. Premiera bajki dla najmłodszych w Planetarium EC1 [pokaz]
Łódzkie Planetarium EC1 poszerza swój repertuar. Tym razem zaprasza najmłodszych widzów na pokazy filmu “Polaris”.
To historia Vladimira – niedźwiedzia polarnego mieszkającego, jak wszystkie inne, na biegunie północnym. Pewnej polarnej nocy do igloo Vladimira zbliża się dziwna postać, ciągnąca za sobą jeszcze dziwniejszą walizkę. To pingwin James podróżnik z bieguna południowego, który uwielbia kolekcjonować śnieżki ze śniegu leżącego w różnych rejonach świata. Lubi też oglądać rozgwieżdżone niebo, do czego przekonuje także Vladimira. Razem wpadają na pomysł niezwykłej podróży, którą mogą zrealizować dzięki temu, że niedźwiedź jest także świetnym majsterkowiczem.
“Polaris” w Planetarium EC1 to nowa propozycja dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Pierwsze pokazy zaplanowano 4 i 5 lutego

Slow photography. Warsztaty szlachetnych technik fotografii [warsztaty]
Bogdan Sałaciński poprowadzi warsztaty fotograficzne, które nawiązywać będą do klasycznego wykonywania zdjęć.
Bogdan Sałaciński w1968 roku ukończył Technikum Fotograficzne w Łodzi i od tej pory nieprzerwanie pracuje jako fotograf. Pracował między innymi na Politechnice Łódzkiej, w Państwowej Agencji Reklamowej, Spółdzielni Fotografów “Studium”, prowadził również własny zakład fotograficzny. Od 1995 roku pracował w Poleskim Ośrodku Sztuki, od 2015 jest na emeryturze. Zajmuje się od kilkunastu lat technikami chromianowymi (guma i olej), motywem jest najczęściej pejzaż i architektura, rzadziej portret. Brał udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych, otrzymał nagrody i wyróżnienia w konkursach.
Zaplanowano trzy dni warsztatów w Poleskim Ośrodku Sztuki przy ul. Krzemienieckiej 2a.
Sprawdź program warsztatów:
Drugi dzień 4. 02. 2017 r. sobota, godz. 15-20.00
Przygotowania papierów światłoczułych, wykonywanie negatywów, (po wysuszeniu papierów-około godziny) naświetlanie i wywoływanie.
W wolnym czasie: samodzielne przygotowanie negatywu do naświetlarni CTF. Samodzielne przygotowanie surowego papieru (przeklejenie) oraz samodzielne sporządzanie farby

Masz pomysł na biznes? Art Inkubator szuka przedsiębiorców [nabór]
Trwa nabór na rezydentów Art Inkubatora w Łodzi. Konkurs skierowany jest do młodych przedsiębiorców, którzy chcą realizować swój pomysł na biznes, ale nie dysponują odpowiednimi środkami i przestrzenią do pracy.
– Czekamy na młodych przedsiębiorców lub tych, którzy dopiero planują nimi zostać – wyjaśnia koordynator projektu Maria Sobczyk. – Liczą się pomysły z branżykreatywnej.
Art Inkubator oferuje, oprócz powierzchni biurowych, również wsparcie merytoryczne – Oferujemy wsparcie z zakresu prawnego, pomoc księgowej – mówi dyrektor Fabryki Sztuki Maciej Trzebeński. – Do tego dochodzą konsultacje biznesowe, szkolenia czy warsztaty.
Nabór jest prowadzony po raz trzeci i potrwa do 20 lutego do godziny 12:00. Zgłoszenia w konkursie można nadsyłać wyłącznie przez formularz w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie fabrykasztuki.org
Obecnie w Art Inkubatorze działa 9 firm kreatywnych – nabór jest prowadzony na kolejnych 12.
