Kolejny protest zwolenników opozycji przed łódzką siedzibą PIS
Kilkadziesiąt osób protestowało w środę przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Piotrkowskiej. Przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej chcieli w ten sposób wesprzeć strajk opozycji parlamentarnej trwający w sali plenarnej Sejmu.
Opozycja protestująca w Sejmie sprzeciwia się ograniczaniu wolności mediów i łamaniu demokratycznych zasad, stosowanych przy obradach Parlamentu. – My gromadzimy się po to, by protestujących wspierać – mówiła jedna z organizatorek, Katarzyna Knapik. – Jesteśmy tu po to, żeby pokazać, że czuwamy, że społeczeństwo jest zainteresowane tym, co dzieje się w stolicy. Chcemy byćuczestnikami wydarzeń, które maja wpływ na różne aspektynaszego życia – podkreślała.
Zwolennicy opozycji demonstrowali także przed Sejmem. Krytykowalisposób w jaki parlament przyjął budżet. Do osób pikietujących przemawiali między innymi posłowie opozycji i liderzy KOD oraz Obywateli RP.