Boże Narodzenie 2016
Co robić w święta? Sprawdźcie nasze propozycje.
Opowieść wigilijna na antenie Radia Łódź
We wszystkie świąteczne dni nadamy “Opowieść Wigilijną” K.Dickensa. Interpretuje Bronisław Wrocławski.
Polecamy się do słuchania:
W Wigilię o 10.50, 11.50,12.50, 13.50, 14.50
W Boże Narodzenie o 10.50, 11.50, 12.50, 13.50, 14.50, 15.50, 16.50, 17.50, 18.50, 19.50
W Drugi Dzień Świąt 10.50, 11.50, 12.50, 13.50, 14.50
“Olśniewająca Łódź” na zdjęciach [wystawa]
30 fotografii Pawła Olejniczaka i Łukasza “Sieku” Siekacza można oglądać na pierwszej wspólnej wystawie łódzkich fotografów pt. “Olśniewająca Łódź” w Manufakturze.
Na zdjęciach autorzy uwiecznili najbardziej charakterystyczne łódzkie lokalizacje: nie zabrakło Manufaktury, ulicy Piotrkowskiej, Księżego Młyna, ale też tzw. Stajni Jednorożców, czyli przystanku Centrum, klimatycznych bałuckich uliczek czy opuszczonych, starych fabryk.
Zdjęcia z wystawy będzie można wylicytować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 25. finału akcji, który odbędzie się 15 stycznia.
Zrób sobie świąteczne zdjęcie [plener]
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) w godzinach od 16 do 18 przy łódzkich woonerfach (6-go Sierpnia i Traugutta) profesjonalny fotograf będzie fotografował łodzian, którzy chcą mieć na pamiątkę zdjęcie na tle świątecznych ozdób. Zdjęcia ukażą się potem na facebookowej stronie Łodzi.
A może do kina? [film]
Sprawdźcie, co grają w łódzkich kinach. Nie brakuje nowości i specjalnych projekcji.
Szczegółowy repertuar: tutaj
Znak Dziedzictwa Europejskiego 2017. Zagłosuj na Łódź [głosowanie]
“Łódź – wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego” – pod takim hasłem Łódź ubiega się o Znak Dziedzictwa Europejskiego 2017. To wyróżnienie przyznawane obiektom, które odegrały szczególną rolę w kształtowaniu historii i kultury Europy.
Spośród wszystkich kandydatów, na podstawie internetowego głosowania, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wybierze dwóch reprezentantów. Zostaną oni przedstawieni Komisji Europejskiej. – To jest wyróżnienie, które ma za zadanie uświadomić, szczególnie młodym ludziom, skąd się wywodzą, co jest ich dziedzictwem. Dla przykladu, wśród wyróżnionych już obiektów z Polski, jest na przykład Stocznia Gdańska jako symbol strajków Solidarności i sierpnia ’80 – mówi Marcin Masłowski z łódzkiego magistratu.
Wśród konkurentów Łodzi znaleźli się między innymi Zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim i Kościół Jezusowy w Cieszynie. – Apelujemy do łodzian o głosy i doping. Warto, by Europejczycy wiedzieli, że jest takie miasto Łódź, że jest kompleksem poprzemysłowym, wspaniale zachowanym, unikatowym na skalę europejską – dodaje Masłowski.
Sprawdź szczegóły głosowania: kliknij
Głosować można do 31 grudnia.