Zabił, bo nie chciała oddać torebki. Proces nożownika z al. Kościuszki
Przed łódzkim Sądem Okręgowym stanął 36-letni Rafał W., który w lutym tego roku, w biały dzień przy Alei Kościuszki w Łodzi śmiertelnie zranił nożem starszą kobietę. Napastnik był pijany i chciał wyrwać jej torebkę. Kiedy napotkał opór, ugodził ofiarę w brzuch.
Akt oskarżenia przedstawił prokurator Sebastian Mrowicki. – Bezpośrednio zmierzał do dokonania kradzieży torebki pokrzywdzonej, ale z uwagi na działania obronne, nie osiągnął zamierzonego celu. Trzymanym w dłoni nożem zadał kobiecietrzy ciosy w brzuch, klatkę piersiową i rękę. Kobieta zmarła w szpitalu – mówił prokurator.
Oskarżony nie przyznał się do winy. Twierdził, że nie pamięta całego zdarzenia. – Jeżeli pamiętałbym, że się z nią pokłóciłem, to pamiętałbym też co było potem. A ja od początku nie przypominałem sobie takiego zdarzenia – mówił Rafał W.
Mężczyzna był wcześniej karany za rozboje. W momencie zatrzymania znaleziono przy nim trzy noże kuchenne.
Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia i zabójstwo na tle rabunkowym, może usłyszeć wyrok nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Kolejną rozprawę wyznaczono na 17 listopada.