Sobota, 9 lipca
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty… Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Czwarta edycja Pikników u Grohmana [koncert]
Kolejna edycja koncertów pod gołym niebem organizowanych przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną rozpoczęła się drugiego lipca występem Chóru Kameralnego Vivid Singers. Sobotnie koncerty będą organizowane przez cały miesiąc.
Lipcowe spotkania w ramach Pikników u Grohmana odbędą się już po raz czwarty. Sobotnie popołudnia umilą łodzianom występy zespołów muzycznych.
Relaks na świeżym powietrzu w otoczeniu muzyki tego na pewno nie zabraknie podczas pięciu kolejnych sobót lipca. Na Piknikach pojawi się również dużo dobrego jedzenia oraz atrakcje dla najmłodszych, dla których to organizatorzy przygotowali specjalną strefę aktywności.
Koncerty odbędą się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy Tymienieckiego 22/24. W przypadku deszczu wydarzenia będą przenoszone do sali konferencyjnej zrewitalizowanej Fabryki Henryka Grohmana.
9 lipca – Big Band Łódź
Łódź razem z NATO [piknik]
9 lipca 2016 (sobota) godz. 10:00 18:00
Miejsce: stadion SKS START, ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 56/58.
- 10.35 Powitanie i wystąpienie wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau;
- 11:15 Skoki spadochronowe w wykonaniu instruktorów Ośrodka Szkolenia
Aeromobilno-Spadochronowego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej;
- 12:30 Pokaz umiejętności Oddziału Konnego Straży Miejskiej w Łodzi;
- 13:45 Pokaz dynamiczny grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Ułanów im.
Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala;
- 15:00 – Występ orkiestry Wojska Polskiego
- 16:00 Ratowanie rannego żołnierza z pola walki pokaz dynamiczny Wojskowego
Letni Kinematograf Rozrywkowy. Filmy w plenerze [kino]
Siódma edycja Letniego Kinematografu Rozrywkowego to trzy bloki tematyczne w trzech przestrzeniach. Plenerowe kino możemy odwiedzać na Starym Rynku, na dziedzińcu Muzeum Kinematografii i na Stokach w wakacyjne piątki i soboty.
Na Starym Rynku w piątki zobaczymy filmy z cyklu “Gwiazdy pod gwiazdami”.W programie znalazły sięobrazy polskie i europejskie oraz ważne filmy amerykańskie, uhonorowane najbardziej prestiżowymi światowymi nagrodami.
Z kolei “Opowieści księżycowe” to propozycja na lipcowe soboty w Muzeum Kinematografii. Tam prezentowane będą głośne obrazy z historii kina filmy nieme, do których improwizację muzyczną na żywo stworzą taperzy Lech Dyblik i zespół Psychocukier oraz wybitne filmy autorskie, w których muzyka odgrywa istotną rolę.
Fani polskiego kina w soboty powinni się wybrać na “Kinematograf na Stokach”.W programie filmy, które gościły na polskich ekranach w ostatnich latach. Wieczory będą rozpoczynać pokazy filmów krótkometrażowych zrealizowanych w Łodzi.
Sprawdź program:
9.07 sobota
Romeo i Julia (1996), 120,reżyseria: Baz Luhrmann
Kolory Polski 2016. Filharmonia Łódzka podróżuje po raz siedemnasty [PROGRAM]
24 koncerty w różnych zakątkach województwa łódzkiego to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej, która już po raz siedemnasty zaprasza na wędrowny festiwal “Kolory Polski”.
Do 2 września zabrzmią kompozycje klasyczne, jazz i popularna muzyka rozrywkowa. Wśród gwaizd tegorocznego festiwalu sa między innymi Ewa Bem i Stanisław Soyka. – To turystyczna propozycja, rządzi się nieco innymi prawami, ubieramy się swobodniej i podróżujemy w innej atmosferze. Koncerty odbywają się w plenerze, w zamkach, ale także w kościołach i w klasztorach. Festiwal się rozwija wraz z nim dojrzewa też publiczność. Mamy wielu stałych melomanów, ale pojawiają się też nowi, a to bardzo cieszy – mówi dyrektor Filharmonii Łódzkiej Tomasz Bęben.
W programie dominują autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną, oraz niekonwencjonalne opracowania muzyki klasycznej i rozrywkowej. Na wszystkie koncerty (poza finałowym w siedzibie Filharmonii Łódzkiej) wstęp jest wolny.
Parkatoniki. Ekskluzywny teatr dla jednego widza [minispektakl]
W sześciu łódzkich parkach staną Parkatoniki. To mobilne skrzynki teatralne, w których prezentowane są przedstawienia dla dzieci.
To unikatowy na skalę ogólnopolską projekt, który pozwala na indywidualny kontakt aktora z widzem. Parkatoniki przypominają dawne aparaty fotograficzne na statywie. – W Parkatonikach będzie odbywał się minispektakl, etiuda. W środku jest pełna scenografia, oświetlenie, po prostu miniatura prawdziwego teatru – mówi pomysłodawczyni Anna Zadęcka-Zięba z fundacji Ależ Gustawie.
W ramach projektu powstały dwie skrzynki teatralne.Każdemu spektaklowi towarzyszy również muzyka.
Pierwsze przedstawienia w Parkatonikach zobaczymy 25 czerwca w Parku im. J. Piłsudskiego. Kolejne zaplanowane są co weekend do 10 lipca.
- 9 lipca Park im. A. Mickiewicza
- 10 lipca Park im. S. Reymonta
Co grają na Polówce? Sprawdź repertuar [film]
Dziewiąta edycja Letniego Festiwalu Filmowego Polówka to siedem miejsc, blisko siedemdziesiąt filmów i codzienne projekcje w plenerze.
SOBOTA AKADEMIA HUMANISTYCZNO-EKONOMICZNA, ul. Sterlinga 26
LATO Z AKADEMIĄ
W sobotę wpadnijcie na Akademię Huministyczo-Ekonomiczną przy Sterlinga 26. Tegoroczna sekcja odbywająca się na dziedzińcu AHE, to tytuły filmowe bezpośrednio związane z 10 uruchomionymi nowymi kierunkami studiów. Całkowita mieszanka tematyki, kinemategorafii komercyjnej i artystycznej. Zapraszamy serdecznie w każdą sobotę!. Miejsce zapasowe w przypadku niepogody – Patio AHE ( ul. Rewolucji 1905 nr 52)
Lista filmów:
09.07 – Bandyta