Edynburg, Tbilisi, Białystok. Teatr Chorea podróżuje
Łódzki Teatr Chorea koniec sierpnia spędzi w podróży. Zespół odwiedzi stolicę Szkocji na Festiwalu Fringe, a także zaprezentuje się na Festiwalu “Wschód Kultury – Inny Wymiar” w Białymstoku.

W Edynburgu zagości kilku przedstawicieliRady Młodych – “Youth Board”, która przez dwa lata będzie brała udział w spotkaniach i wydarzeniach artystycznych organizowanych w Teatrze Chorea. Chodzi o projekt odbywający się pod hasłem Take Over.
Z kolei 27 sierpnia w Białymstoku artyści wystąpią z koncertem”Gilgamesz” w ramach Festiwalu “Wschód Kultury – Inny Wymiar” w Białymstoku. Ten sam projekt zobacząteż widzowie”Tbilisi International Festival of Theatre” w Gruzji. Występy w Tbilisi zaplanowano na druga połowę września.”
“Gilgamesz” Tomasza Krzyżanowskiego tooryginalne odczytanie jednego z najstarszych zachowanych poematów epickich i jednocześnie pierwsza pełna adaptacja muzyczna Eposu o Gilgameszu inspirowana zapomnianym brzmieniem języka akadyjskiego i kulturą starożytnego Sumeru. W projekcie bierze udziałchór, trio jazzowe i kwartet smyczkowy.