Prof. Zygmunt Krauze odbierze tytuł doktora honoris causa
Profesor Zygmunt Krauze – ceniony kompozytor i pianista odbierze dziś tytuł doktora honoris causa łódzkiej Akademii Muzycznej. To punkt kulminacyjny obchodów 70-lecia uczelni.

Profesor Krauze jest od lat związany z Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, prowadzi w niej między innymi klasę kompozycji. – Ideą wręczania doktoratu honoris causa jest między innymi tworzenie panteonu twarzy uczelni. Stąd był tytuł dla maestro Semkowa, a teraz wręczamy ten tytuł profesorowi Krauzemu, pedagogowi naszej uczelni, wybitnemu kompozytorowi i pianiście. Chcielibyśmy pokazywać uczelnię nie tylko poprzez dydaktykę, nie tylko poprzez profesorów, których tutaj mamy, ale również poprzez tych wybitnych ludzi, którzy związani są z naszą uczelnią – mówi rektor uczelni prof. Cezary Sanecki.
Same obchody jubileuszu obfitują w wydarzenia artystyczno-naukowe, przypominające również sylwetki absolwentów uczelni. – Chcemy wspominać to, co za nami, ale mówić też o tym, co przed nami. Zarówno nasza historia, jak i przyszłość są ciekawe i bogate i tak naprawdę zapisane historią ludzi, czyli naszych absolwentów – mówi Aleksandra Bęben, rzeczniczka Akademii.
Uroczysty Senat z nadaniem tytułu doktora honoris causa rozpoczniesię dziś o 11, a obchody jubileuszu zakończy jutro wykład światowej sławy kompozytora Louisa Andriessena.