Otyliada. Całonocny maraton pływacki
W 36 miastach, w tym w Radomsku odbyła się Otyliada, czyli całonocny maraton pływacki.

34 kilometry przepłynęła uczestniczka Otyliady Monika Winnicka. Mieszkanka Żar pobiła na pływalni w Radomsku swój ubiegłoroczny rekord, który wynosił 30 kilometrów. Był to najlepszy wynik w kraju. Na razie nie wiadomo, czy również tym razem Monika Winnicka będzie najlepsza. Do centrali Otyliady wciąż napływają wyniki z 36 miast, biorących udział w imprezie.
W imprezie wzięło udział ponad 80 zawodników z całego regionu. – Coraz więcej dzieci chce pływać i coraz więcej dzieci uczy się pływać. Mamy nadzieję, że rekord zostanie pobity w Radomsku – mówi dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku Elżbieta Kurowska-Gierasimiuk.
Patronat nad maratonem objęła mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak. Impreza organizowana jest po raz drugi. W całej Polscewzięło w niej udział blisko 2 tysiące osób.