Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To Wydarzenie minęło.

XXVIII Powiatowa Majówka Zdrowia w Łęczycy

26 maja - 09.00 - 14.00

Zapraszam Wszystkich Państwa bardzo serdecznie na obchody „XXVIII Powiatowej Majówki Zdrowia, które odbędą się w dniu 26.05.2017 w godzinach 9.00 – 14.00.

W ramach „majówki” przeprowadzone zostaną również imprezy: „DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ” oraz MANEWRY SPRAWNOŚCIOWE „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BOHATEREM”

Impreza ta cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców od samego początku tj. od 1994 roku. A od 1999 została wpisana do kalendarza imprez Powiatu Łęczyckiego. Terenem, którym odbywa się ten festyn jest boisko „Orlik” przy Liceum Ogólnokształcącym w Łęczycy oraz przyległe do szkoły tereny zielone przy ul. M. Konopnickiej. Celem wydarzenia jest zainteresowanie wszystkich ludzi sprawami zachowania zdrowia, ekologii, promowanie sportu, rekreacji i czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Chcemy jak największą liczbę ludzi przekonać do działań na rzecz proekologicznego stylu życia. Dorosłym oferujemy skorzystanie z badań profilaktycznych jak również porad lekarskich. W ramach proponowanych badań znajdą się:

· badanie poziomu cukru we krwi,

· ciśnienia krwi,

· pojemności płuc,

· zawartości tłuszczu w organizmie,

· EKG z konsultacją lekarską,

· badanie słuchu.

Podczas „majówki” wszystkie łęczyckie szkoły ponadpodstawowe będą edukować przybyłych na „majówkę” w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantomów, natomiast dzieci i młodzież będą mogli wziąć udział w konkursach plastycznych sportowych i zręcznościowych min. w przygotowaniu ekologicznej kartki na Dzień Matki. W ramach prezentowania różnych terapii dla osób z niepełnosprawnością zostaną przeprowadzone zajęcia z dogoterapii , którą to poprowadzą przedstawiciele Fundacji Ama Canem z Łodzi. Tradycyjnie zapraszamy do udziału w Biegu Przełajowym o Puchar Starosty z Parku Miejskiego do Tumu i z powrotem. Odbędzie się też wiele konkursów o tematyce ekologicznej jak np. Zdobienie kapeluszy naturalnymi elementami. Tradycyjnie przewidujemy występy artystyczne i pokazy szkolnych i przedszkolnych zespołów muzycznych oraz reprezentantów Domów Kultury i Wiejskich Ośrodków Kultury. Na przybyłych gości czekały będą pokazy ratownictwa medycznego oraz straży pożarnej w ramach akcji pn. „Manewry sprawnościowe „ I Ty możesz zostać bohaterem”. Podczas tego wydarzenia uczestnicy będą mogli zapoznać się z pracą służb mundurowych .

Ciekawym elementem festynu będą prezentowane ekologiczne propozycje kulinarne np. Potrawy z użyciem roślin i kwiatów jadalnych. Pokazy i degustacje przygotowane przez szkoły, organizacje ekologiczne i Koła Gospodyń Wiejskich w Chorkach..

Kolejna propozycja to „Błyskawiczny turniej szachowy o puchar starosty” z nagrodami. Udział w festynie wezmą także leśnicy z Nadleśnictwa Kutno przeprowadzając pogadanki i konkursy. Jak również rozdając drzewka i krzewy uczestnikom imprezy.

Animatorzy sportu przygotowali dla dzieci i młodzieży wiele konkurów sprawnościowych oraz rozgrywki plażowej piłki siatkowej młodzież kontra dorośli.

Zapraszamy wszystkich do zabawy. Dodatkowych informacji dotyczących „Majówki” udziela Wydział Promocji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Łęczycy : telefon 024 388 7231, kom. 604137642

Patronat medialny objęło Radio Łódź.

Materiał Organizatora

Szczegóły

Data:
26 maja
Godzina:
09.00 - 14.00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Starostwo Powiatowe w Łęczycy

Miejsce wydarzenia

Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy
Marii Konopnickiej
Łęczyca,
+ Google Map

Witamy ponownie!

Zaloguj się do swojego konta

Odzyskiwanie hasła

Podaj nazwę użytkownika lub adres e-mail konta, dla którego chcesz zresetować hasło.

Dodaj nową listę

Skip to content