Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To Wydarzenie minęło.

VI Dzień Doktoranta Uniwersytetu Łódzkiego

18 maja

DZIEN DOKTORANTA 14

W dniach 18 maja 2023 r. w godzinach 9:45 – 18:15 oraz 19 maja 2023 r. w godzinach 9:00-16:30 w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 16/18 odbędzie się VI Dzień Doktoranta Uniwersytetu Łódzkiego.

Tegorocznym partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Radio Łódź objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Głównym celem inicjatyw organizowanych 18 maja jest integracja studentów i doktorantów, promowanie nauki, stworzenie możliwości do dyskusji oraz uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące m.in, przebiegu kształcenia oraz możliwości jakie daje doktorat. Podczas Dnia Doktoranta uczestnicy będę mieli możliwość skorzystania z wielu paneli szkoleniowych i warsztatów. W ramach organizowanego wydarzenia zaplanowano kilka ścieżek tematycznych, dzięki czemu każdy z uczestników będzie mógł wybrać ścieżkę adekwatną do własnych preferencji i oczekiwań.

Podczas głównego panelu dyskusyjnego poruszona zostanie niezwykle ważna kwestia ochrony zdrowia psychicznego studentów i doktorantów. Organizatorom zależy na stworzeniu przestrzeni do swobodnej dyskusji oraz wymiany doświadczeń w tej materii.

Tematyka przygotowanych szkoleń będzie obejmowała zagadnienia dotyczące umiejętności pisania oraz publikowania artykułów naukowych oraz wyboru odpowiedniego czasopisma naukowego, inwestowania w rozwój kariery naukowej i budowania własnej marki osobistej, elementów rozwojowych mających na celu wskazanie sposobów na sprawne przygotowanie rozprawy doktorskiej czy też rozliczania projektów grantowych.

Od godziny 16:45 do 18:15 zaplanowano Drzwi Otwarte Szkół Doktorskich UŁ w Centrum Szkół Doktorskich UŁ – I piętro XIV Dom Studencki UŁ, ul. Jana Matejki 21/23.

Celem tej części wydarzenia jest prezentacja oferty edukacyjnej Szkół Doktorskich UŁ oraz umożliwienie przyszłym kandydatom do Szkół Doktorskich uzyskania wiedzy na temat rekrutacji oraz czerpania z doświadczenia doktorantów.

19 maja odbędzie się Finał Konkursu Talking Science – konkursu dla studentów i doktorantów, którzy swoją charyzmą i umiejętnością prezentowania wiedzy porwą każdego!

Konkurs odbędzie się w czterech kategoriach: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki ścisłe i przyrodnicze oraz nauki medyczne. Kapituła Konkursu wyłoni po 3 Laureatów w każdej z kategorii, a publiczność zadecyduje o przyznaniu dodatkowych Nagród Publiczności.

Podczas Finału, studenci i doktoranci mają tylko 3 minuty, aby opowiedzieć o wybranych problemach badawczych. Uczestnicy Konkursu nie może posługiwać się prezentacją multimedialną, pomocami naukowymi, dodatkowymi środkami elektronicznymi jak dźwięk czy wideo ani żadnymi innymi rekwizytami.

Na Laureatów czekają atrakcyjne nagrody: I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 2000 złotych; II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 1500 złotych; III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 1000 złotych; Nagroda Publiczności – nagroda pieniężna w wysokości 500 złotych.

 

Materiał organizatora.

Szczegóły

Data:
18 maja
Kategoria Wydarzenie:

Witamy ponownie!

Zaloguj się do swojego konta

Odzyskiwanie hasła

Podaj nazwę użytkownika lub adres e-mail konta, dla którego chcesz zresetować hasło.

Add New Playlist

Skip to content
P