Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To Wydarzenie minęło.

Ruszyły zapisy na kolejną edycję Dominikańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej w Łodzi

23 kwietnia - 08.00 - 26 maja - 17.00

WML 2024 baner

W trakcie Dominikańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej “Sacrum Convivum”, w łódzkim klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Zielonej 13, spotkają się miłośnicy śpiewu kościelnego, członkowie schol i innych amatorskich zespołów muzycznych. Mimo, że na co dzień posługują w różnych wspólnotach, to w dniach 24-26 maja 2024 roku, razem stworzą wielogłosowy chór.  Doświadczą w nim piękna wspólnej modlitwy, a przy okazji rozszerzą swój repertuar i poznają możliwości własnego głosu.

 

Do prowadzenia zajęć warsztatowych zostali zaproszeni cenieni w środowisku muzyków kościelnych twórcy – Urszula Rogala, Rafał Maciejewski oraz dk. Dominik Dubiel SJ. Od wielu lat dzielą się oni swoim doświadczeniem w tej dziedzinie, w ramach podobnych wydarzeń w kraju i za granicą.

 

Tegoroczna edycja warsztatów będzie przygotowaniem do obchodów uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała. Odbędzie się w weekend poprzedzający to święto i zakończy w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Z połączenia tych dwóch tajemnic, powstał tytuł edycji, czyli Sacrum Convivium (Święta Uczta). Zatem myślą przewodnią repertuaru warsztatowego będą pieśni eucharystyczne, traktujące o źródle jedności i Łaski w Kościele. Celem organizatorów jest wyposażenie uczestników w bogaty materiał muzyczny, który posłuży im w przygotowaniu jeszcze piękniejszych celebracji Bożego Ciała w swoich wspólnotach.

 

Zwieńczeniem wydarzenia będzie prezentacja efektów pracy uczestników, podczas uroczystej niedzielnej Mszy Świętej w kościele oo. Dominikanów w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 38.

 

Zapisy uczestników rozpoczęły się 21 kwietnia i potrwają do 12 maja. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej: www.swkrzyz.dominikanie.pl/warsztaty/dwml

 

Wszelkie warsztatowe aktualności pojawiać się będą w wydarzeniu na Facebooku:

Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej | Sacrum Convivium | Łódź 2024

 

Warsztaty organizowane są przez parafię oo. Dominikanów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łodzi oraz Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej.

WML 2024 plakat

 

Materiał Organizatora

Szczegóły

Początek:
23 kwietnia - 08.00
Zakońćzenie
26 maja - 17.00
Kategoria Wydarzenie:

Witaz ponownie!

Zaloguj się poniżej do swojego konta

Przypomnij hasło

Please enter your username or email address to reset your password.

Dodaj nową listę

Skip to content
P