Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Wydarzenie już minęło.

Próba całości. Nagroda im. Katarzyny Kobro – wernisaż

15 listopada 2024 - 18.00 - 21.30

Proba calosci. Nagroda im. Katarzyny Kobro
Muzeum Sztuki w Łodzi ma zaszczyt zaprosić Państwa na otwarcie wystawy „Próba całości. Nagroda im. Katarzyny Kobro”.
Próba całości jest spojrzeniem na dotychczasową historię Nagrody im. Katarzyny Kobro, której od lat towarzyszy hasło Artyści artystom. Nie pozostaje jednak w przeszłości, wychodzi w przyszłość: na ekspozycji znajduje się wolne miejsce przeznaczone na pracę kolejnej nagrodzonej osoby.
Nagroda im. Katarzyny Kobro honoruje osoby, które nieustannie poszukują odpowiedzi na coraz to nowe pytania oraz wytrwale negocjują rolę sztuki w społeczeństwie. Co roku jury złożone z artystek i artystów nagradza wybitne osiągnięcia z szeroko pojętej dziedziny sztuk wizualnych, doceniając szczególnie postawy eksperymentalne i poszukujące. Idea tej społecznej, powołanej oddolnie nagrody odwołuje się do tradycji solidarności artystów i artystek, stanowiącej fundament Muzeum Sztuki w Łodzi.
Wystawa Próba całości jest częścią łódzkiego cyklu zdarzeń zatytułowanego różne różnice różnych, na który składają się wystawy i wydarzenia związane z Nagrodą im. Katarzyny Kobro. Inicjatorami cyklu są Muzeum Sztuki w Łodzi oraz łódzkie środowisko artystyczne.
Wernisaż odbędzie się 15 listopada o godz. 18:00 w oddziale ms2 Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Ogrodowa 19.

Szczegóły

Data:
15 listopada 2024
Czas:
18.00 - 21.30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Sztuki w Łodzi

Witaz ponownie!

Zaloguj się poniżej do swojego konta

Przypomnij hasło

Please enter your username or email address to reset your password.

Dodaj nową listę

Przejdź do treści