Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

„Pejzaż wewnętrzny – powroty” – wystawa malarstwa Jacka Świgulskiego

4 marca - 17.00 - 31 marca - 23.59

4pln
Pejzaż wewnętrzny – powroty

Wystawa „Pejzaż wewnętrzny – powroty”

Ekspozycję trzeba zobaczyć choćby po to, by w niespokojnych czasach znaleźć chwilę kontemplacyjnego wytchnienia. Jacek Świgulski stroni jednak od pocztówkowych truizmów. Wydobywa ukryte proporcje linii i płaszczyzn oraz niedostrzeżone zestawienia barw.

Wystawa „Pejzaż wewnętrzny – powroty”

Uproszczone płótna zostawiają miejsce na oddech. Kolor mówi o temperaturze powietrza, sugeruje porę dnia i roku. Czasami całą opowieść pointuje zwięzłe pociągnięcie pędzla – czerwony odblask zachodzącego słońca w rzece lub jaśniejsza linia horyzontu między ciemnym granatem nieba i ziemi. Chodzi tu więc o uchwycenie konkretnego widoku, ale także wydobycie z niego uniwersalnej harmonii, często doprawionej kroplą poczucia humoru.

Wystawa „Pejzaż wewnętrzny – powroty”

W tych pracach nic nie krzyczy, nie szarpie. Nic nerwowo nie domaga się uwagi. A jednak ich spokój rozsadza estetyczne schematy. Artysta rejestruje niepokojące, ale też niezwykle uwalniające zdziwienia tym, jak kompletny jest świat bez nas. Warto więc wchodzić w malowane przez niego widoki, choćby i po to, by sobie przypomnieć, że nie wszystkim musimy się martwić, nie o wszystko zabiegać, bo większość świata wokół, pięknie bez nas sobie radzi.

Wystawę „Pejzaż wewnętrzny – powroty” będzie można oglądać do 31 marca. Bilet wstępu 4 zł – w środy wstęp bezpłatny.

Kim jest Jacek Świgulski?

Jacek Świgulski to artysta i pedagog. Postać ważna dla łódzkiej kultury, o czym świadczy choćby tłok, jaki zazwyczaj panuje na jego wernisażach. W swoim dorobku ma już ponad 30 wystaw indywidualnych. Stale współpracuje z liczącymi się galeriami komercyjnymi w kraju, a jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Anglii, Holandii i Szwajcarii.

Szczegóły

Początek:
4 marca - 17.00
Zakońćzenie
31 marca - 23.59
Cena:
4pln
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,
Strona internetowa:
https://www.ldk.lodz.pl/aktualnosci-a3/wystawa-jacka-swigulskiego-r5761

Miejsce wydarzenia

Łódzki Dom Kultury

Witamy ponownie!

Zaloguj się do swojego konta

Odzyskiwanie hasła

Podaj nazwę użytkownika lub adres e-mail konta, dla którego chcesz zresetować hasło.

Dodaj nową listę

Skip to content