Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego na Wydziale Filologicznym UŁ 2024

29 lutego - 16.00 - 19.00

29 lutego 2024 r. (czwartek) w gmachu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego (Łódź, ul. Pomorska 171/173) będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Jest to coroczne święto ustanowione przez UNESCO w 1999 r. Wykładowcy, studenci i doktoranci Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii chcą upamiętnić ten dzień organizacją wydarzenia mającego na celu propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny, kształtowanie świadomości językowej oraz promowanie polskiej kultury i czytelnictwa.

Działające na łódzkiej polonistyce studencko-doktoranckie koła naukowe przygotują z tej okazji serię warsztatów, stanowiska z konkursami i nagrodami oraz inne atrakcje — ta część obchodów odbędzie się w godzinach 10.00–15.00.

Natomiast o godz. 16.00 planujemy spotkanie z gościem specjalnym — w tegorocznej edycji będzie to Magdalena Zawadzka, ikona polskiego kina, zdobywczyni tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”.

Jest to kolejna już VII edycja obchodów. Rokrocznie gościmy uczniów ze szkół ponadpodstawowych (na ogół z liceów). Wydarzenie cieszy się dużą popularnością, organizujemy warsztaty dla ponad 300 uczniów, a na spotkanie z gościem specjalnym przychodzi dodatkowo ok. 400 osób. W tym roku uczestnicy warsztatów będą mogli m.in. poznać podstawy pracy edytora, dowiedzieć się o nieznanych acz ciekawych faktach z życia autorów lektur szkolnych, przypomnieć sobie związki frazeologiczne, uczestniczyć w warsztatach z emisji głosu czy znaleźć odpowiedź na pytanie: Jakimi językami mówi współczesna polska literatura? Organizatorzy mają nadzieję, że uczniowie rozsmakują się w polszczyźnie.

Magdalena Zawadzka

 

Materiał Organizatora

Szczegóły

Data:
29 lutego
Godzina:
16.00 - 19.00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist

Skip to content
P