Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Jary Oddział Zamknięty Akustycznie w Łodzi!

8 marca - 20.00 - 22.00

Po kilku letniej nieobecności powraca do Łodzi tylko na jeden koncert, legenda polskiego rocka Krzysztof „Jary” Jaryczewski i jego zespół JARY Oddział Zamknięty. W tym roku świętujemy jubileusz 45 lat na Scenie Krzysztofa Jaryczewskiego, charyzmatycznego założyciela, lidera, pierwszego wokalisty i autora największych przebojów Oddziału Zamkniętego.

Krzysztof JARY Jaryczewski założył z Jarkiem Szlagowskim ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. Dołączył do nich Wojtek Łuczaj-Pogorzelski i Paweł Mścisławski. Jaryczewski nagrał z zespołem dwie najważniejsze płyty “Oddział Zamknięty” i “Reda Nocą”. Był charyzmatycznym wokalistą, autorem większości muzyki i praktycznie wszystkich tekstów.

“Party”, “Obudź się”, “Ich marzenia”, “Ten wasz świat”, “Odmienić los”, “Andzia” (“Gandzia”), “Pech”, “Pokusy”, “Debiut”, “Oddział Zamknięty” to piosenki, które na stałe wpisały się do historii polskiego Rocka.

Życie na ciągłym “wspomaganiu” (alkohol i narkotyki to była codzienność) nie mogło zbyt długo potrwać. Nieleczona infekcja gardła i ogromna ilość koncertów dopełniły dzieła. W 1985r Krzysztof JARY Jaryczewski dostał nieodwracalnego paraliżu strun głosowych. Będąc jednym z najbardziej popularnych wokalistów w kraju, z dnia na dzień stał się człowiekiem, który ma poważne problemy z mówieniem.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych skreślony już przez wielu (także przyjaciół) i stojący praktycznie nad przepaścią Krzysiek Jaryczewski dostał od losu ostatnią szansę.

Wykorzystał ją. Odstawił narkotyki i alkohol. Kilka operacji gardła, rekonwalescencja pozwoliły na nowo udzielać się wokalnie.

Początkowo, czując na swoich barkach pewien obowiązek, zajął się głównie profilaktyką uzależnień. Następnie, przyszła pora na kolejne wyzwania.

JARY ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY to powrót do najlepszego okresu ODDZIAŁU ZAMKNIĘTEGO oraz nowe kompozycje Jarego i jego kolegów z zespołu.

plakat www Lodz

Serdecznie zapraszamy,

Bilety dostępne w aplikacji Going.

https://goingapp.pl/wydarzenie/jary-oddzial-zamkniety-akustycznie-w-lodzi-wooltura-8-03-24/marzec-2024

Empik bilety:

https://empikbilety.pl/wydarzenie/jary-oddzial-zamkniety-akustycznie-w-lodzi-wooltura-8-03-24/marzec-2024

Bilety dostępne również fizycznie w sklepach EMPIK

 

Materiał Organizatora

Szczegóły

Data:
8 marca
Godzina:
20.00 - 22.00
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Klub Wooltura w Łodzi
ul. Wólczańska 40/42
Łódź,
+ Google Map

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist

Skip to content
P