Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To Wydarzenie minęło.

II RUNda Żubra – półmaraton w Spale

28 maja - 08.30 - 17.00

plakat z harmonogramem 1

Spała zaprasza na II edycję półmaratonu!

 

Już 28 maja w Spale odbędzie się II RUNda Żubra. Impreza wraca po rocznej nieobecności. Pierwsza edycja biegu cieszyła się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem uczestników nie tylko z regionu, ale i z całej Polski.

 

Flagowym dystansem imprezy jest półmaraton, którego trasa w 95 % wiedzie po leśnych ścieżkach i duktach Spalskiego Parku Krajobrazowego. Na dystansie półmaratonu startują nie tylko biegacze, ale również zawodnicy Nordic Walking. Trasa półmaratonu składa się z dwóch pętli po 10,8 km. Ciekawostką trasy jest wbiegnięcie na teren unikatowego na skalę europejską kompleksu bunkrów kolejowych w miejscowości Konewka i możliwość zobaczenia z bliska tych ciekawych obiektów wojskowych.

 

W ramach imprezy sportowej rozegrane zostaną następujące konkurencje:

– Bieg na dystansie 21 km (dwie pętle)

– Bieg na dystansie 5 km (jedna pętla)

– Nordic walking na dystansie 21 km (dwie pętle)

– Nordic walking na dystansie 5 km (jedna pętla)

– Bieg dzieci na dystansie 300-1000 m.

 

Wszystkie starty rejestrowane są przez system pomiaru czasu.

Klasyfikacja biegu dzieci odbywa się w 4 kategoriach wiekowych: do 7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat. Dekoracje obejmują pierwsze trzy miejsca chłopców i pierwsze trzy miejsca dziewczynek.

 

Klasyfikacja dorosłych w biegu na 5 i 21 km obejmuje 3 pierwsze miejsca w kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzn, a także w kategoriach wiekowych: K/M 19 (16-19lat), K/M20 (20-29lat), K/M30 (30-39lat), K/M40 (40-49lat), K/M50 (50-59lat), M/K 60+.

 

Natomiast klasyfikacja marszu Nordic Walking na 5 i 21 km obejmuje 3 pierwsze miejsca: K/M 20 (14-29 lat), K/M30 (30-39lat), K/M40 (40-49lat), K/M50 (50-59lat), M/K 60+. Warto dodać, ze konkurencja Nordic Walking odbywa się zgodnie z zasadami fair play i aktualnymi przepisami techniki marszu, nad czym czuwać będą sędziowie.

 

W ramach pakietu startowego uczestnicy wszystkich biegów otrzymują: numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu, gadżet z logo biegów, upominki od sponsorów, a na mecie pamiątkowy medal zawodów, poczęstunek oraz posiłek regeneracyjny.

 

Na zwycięzców wszystkich kategorii czekają puchary oraz atrakcyjne nagrody.

Start i meta zawodów są usytuowane w urokliwym miejscu, na zrewitalizowanym placu przy turbinie.

 

Spała to mała miejscowość w woj. łódzkim znana ze swoich wieloletnich sportowych tradycji. Organizatorzy zawodów chcieliby je kontynuować i zaprosić wszystkich, niezależnie od wieku, do aktywności na świeżym powietrzu. To będzie prawdziwe święto sportu!

Regulamin, zapisy i pozostałe informacje na stronie biegu: www.rundazubra.pl

Patronat medialny objęło Radio Łódź.

Materiał Organizatora

Szczegóły

Data:
28 maja
Godzina:
08.30 - 17.00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Spała
ul. Piłsudskiego
Spała,
+ Google Map

Witamy ponownie!

Zaloguj się do swojego konta

Odzyskiwanie hasła

Podaj nazwę użytkownika lub adres e-mail konta, dla którego chcesz zresetować hasło.

Add New Playlist

Skip to content
P