Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Nowa płyta z koncertami Mercadantego i Bendy

18 maja - 31 lipca

2081 1920x1080 scaled

Sylwia Kubiak-Dobrowolska i Maciej Pajorek z nowym albumem w wytwórni DUX.

Po płycie z koncertami Mercadantego i Bendy, kolejną odsłoną serii jest prezentacja wirtuozowskich utworów koncertujących na flet i fortepian, należących do kanonu repertuaru konkursowego.

Album jest kolejną odsłoną prezentacji literatury fletowej, której pomysłodawczynią jest Sylwia Kubiak-Dobrowolska, znana pod artystycznym pseudonimem Flutissima, którego użyczyła też całej serii wydawniczej. Na płycie znalazły się kompozycje, które na przełomie XIX i XX wieku pisali wybitni fleciści-wirtuozi, z myślą o sobie lub innych znanych muzykach. François Borne, autor fantazji na tematy z opery Carmen – chyba najczęściej wykonywanego spośród umieszczonych na płycie dzieł – był dodatkowo wynalazcą, który dokonał dalszych udoskonaleń zreformowanego przez Theobalda Böhma fletu. To właśnie dzięki transformacji tego instrumentu możliwe stało się wykonywanie repertuaru o znacznie większym potencjale wirtuozowskim niż do tej pory.

Prezentowane na płycie utwory nie są jednak wyłącznie popisem technicznym. Ich walorem są też późnoromantyczne harmonie, wdzięczne i zapadające w pamięć melodie oraz sięgnięcie przez kompozytorów po liczne motywy ludowe – stylizowane tańce i pieśni włoskie, węgierskie i hiszpańskie, a także melodie z jednej z najsłynniejszych oper, Carmen. Flutissima, przybliżając je słuchaczom, ma nadzieję, że zdobędą serca nie tylko zadeklarowanych melomanów, ale też młodych osób, którzy znają flet głównie z aranżacji muzyki jazzowej, pop lub etnicznej. Sięganie po muzykę lżejszą gatunkowo i docieranie z nią do szerszych rzesz odbiorców jest pasją artystki – na równi z atencją, jaką żywi dla muzyki klasycznej, szczególnie z epoki romantyzmu.

Album dostępny od 18 maja w salonach Empik, dobrych sklepach muzycznych i na www.dux.pl/, a także na wszystkich platformach streamingowych. Słuchaj tutaj

2081

Materiał Organizatora

 

 

Szczegóły

Początek:
18 maja
Zakońćzenie
31 lipca
Kategoria Wydarzenie:

Witaz ponownie!

Zaloguj się poniżej do swojego konta

Przypomnij hasło

Please enter your username or email address to reset your password.

Dodaj nową listę

Skip to content
P