Loading Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wyprawa na najwyższy szczyt na Ziemi – Mount Everest

7 kwietnia 2025 - 30 maja 2025

RadioLodz Baner

Fundacja #DOBRYhasztag oraz organizatorzy wydarzenia sportowego Marcin Górecki i Magdalena Gąbka zapraszają do śledzenia ich wyprawy na najwyższy szczyt na Ziemi – Mount Everest.

Ekspedycja będzie miała miejsce w 2025 roku, ale już dzisiaj można śledzić przygotowania sportowe Alpinistów na ich stronie:  FacebookInstagram.

Magda i Marcin realizują projekt Korony Ziemi, czyli zdobycia najwyższych wierzchołków każdego kontynentu. Mają bogate doświadczenie górskie i nie zatrzymują się w drodze do celu. Poznali się w Alpach i tam zaczęła się ich przyjaźń, a potem wspólne realizowanie pasji. Na co dzień systematycznie trenują i biorą udział w różnych eventach: triathlony, maratony i biegi ultra oraz organizują wyprawy górskie. Są członkami Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi oraz Klubu Wysokogórskiego w Lublinie, które są zrzeszone w Polskim Związku Alpinizmu.

Wyprawa, do której się przygotowują planowana jest na rok 2025, od drugiego tygodnia kwietnia do końca maja. Głównym partnerem ich wyprawy jest fundacja #DOBRYhasztag, walcząca z wszelkiego rodzaju wykluczeniami i hejtem. Jako jej Ambasadorzy propagują aktywny styl życia, pokazując podopiecznym Fundacji jak można zdrowo i aktywnie spędzać czas oraz odkrywać swoje pasje. To niezwykłe przedsięwzięcie sportowe łączy ludzi i pokazuje, że bariery tkwią tylko w naszych głowach.

Na uwagę zasługuje fakt, że wyprawa została objęta Honorowym Patronatem Pani Prezydent miasta Łódź – Hanny Zdanowskiej oraz medialnymi patronatami: Polskiego Radia Lublin, Radia Łódź, TVP3 Lublin.

Fundacja radio i my

Organizatorzy wydarzenia Magdalena Gąbka i Marcin Górecki zapraszają na Projekt zdobycia Korony Ziemi, tj. udanego wejścia na najwyższą górę każdego kontynentu, realizują od około 10 lat. Mimo iż kontynentów jest 7, to gór w Koronie Ziemi, które trzeba zdobyć jest 9.

Dotychczas zdobyli 6 z 9 gór, wchodzących w skład Korony Ziemi. We wszystkich przypadkach organizowali wyprawy samodzielnie, będąc zawsze liderami ekspedycji:

1. Ameryka Południowa: Aconcagua (6962 m.n.p.m.)

2. Ameryka Północna: Denali (McKinley) (6190 m.n.p.m.)

3. Afryka: Kilimandżaro (5895 m n.p.m.)

4. Europa: Elbrus (5642 m n.p.m.) – (wg środowiska wspinaczkowego)

5. Europa: Mont Blanc (4810 m n.p.m.) – (według niektórych naukowców)

6. Australia: Góra Kościuszki (2230 m n.p.m.)

Twórcy projektu wierzą, że ich szansa na zdobycie najwyższego wierzchołka Ziemi jest bardzo duża! Mają ogromne doświadczenie i odpowiedzialnie podchodzą do realizacji tego przedsięwzięcia. Autorzy projektu zapraszają wszystkich, którzy chcieliby im kibicować w tym niezwykłym wyzwaniu oraz pragną wesprzeć ich w realizacji marzeń – można dołączyć do projektu wpłacając na zbiórkę, którą już wkrótce utworzą – wierząc tym samym, że marzenia są po to, by je spełniać. Każda wpłata to nie tylko wdzięczność Magdy i Marcina, ale też poczucie, że to co robią ma sens i z pewnością daje im większą motywację do działania. Niech flaga Polski i głos młodych Alpinistów rozbrzmiewa na najwyższej górze świata i inspiruje innych do działania!

Materiał Organizatora

Szczegóły

Początek:
7 kwietnia 2025
Zakońćzenie
30 maja 2025
Wydarzenie Category:

Witaz ponownie!

Zaloguj się poniżej do swojego konta

Przypomnij hasło

Please enter your username or email address to reset your password.

Dodaj nową listę

Skip to content
P