• O nas
  • Reklama
  • Prywatność
  • Kontakt
TELEFONY DO STUDIA: (42) 678 78 78 | 606 78 78 78
SŁUCHAJ NA ŻYWO
czwartek, 12 czerwca 2025
  • Zaloguj
Radio Łódź
  • Ramówka
    • Poniedziałek
    • Wtorek
    • Środa
    • Czwartek
    • Piątek
    • Sobota
    • Niedziela
  • Podcasty
    • 7 dni w Łodzi i regionie
    • ABC Atom
    • ABC Polskiego Rapu
    • Agata i film
    • Czas na kulturę
    • Dbaj o zdrowie
    • Ekologia. Bez. Ogródek
    • Ekonomiczna migawka
    • Gość Radia Łódź
    • Historie nieodległe
    • Im dalej w las
    • Inne audycje i podcasty
    • Liczy się człowiek
    • Łódzkie, jestem stąd
    • Masz głos
    • Na prawo patrz
    • Nasze dzieci
    • Nawiasem mówiąc
    • Niesamowity świat owadów
    • Okolice jazzu
    • Pierwszy dzień tygodnia
    • Podróże ze smakiem
    • Policja, słucham
    • Polityczny poniedziałek
    • Poranek dla aktywnych
    • Radio – czytelnia
    • Radio Nocą
    • Strefa kultury / Więcej kultury
    • Strefa ŁDK
    • Studio reportażu Radia Łódź
    • Szczeliny Łodzi
    • Szkiełko i oko
    • Świat mediów bez tajemnic
    • Taki jest świat
    • To jest temat
    • Z archiwum Radia Łódź
    • Zbudujmy rodzinę
    • Zdrowym być
    • Zwiesz się zwierz
  • Akademia Młodego Radiowca
  • Konkursy
  • Kalendarz
  • Patronat
  • Radio Łódź
    • Kontakt
    • Reklama
    • Promocja
    • Kampanie społeczne w Radiu Łódź
    • BIP
    • Rada programowa
    • Polityka prywatności
Brak wyników
View All Result
  • Ramówka
    • Poniedziałek
    • Wtorek
    • Środa
    • Czwartek
    • Piątek
    • Sobota
    • Niedziela
  • Podcasty
    • 7 dni w Łodzi i regionie
    • ABC Atom
    • ABC Polskiego Rapu
    • Agata i film
    • Czas na kulturę
    • Dbaj o zdrowie
    • Ekologia. Bez. Ogródek
    • Ekonomiczna migawka
    • Gość Radia Łódź
    • Historie nieodległe
    • Im dalej w las
    • Inne audycje i podcasty
    • Liczy się człowiek
    • Łódzkie, jestem stąd
    • Masz głos
    • Na prawo patrz
    • Nasze dzieci
    • Nawiasem mówiąc
    • Niesamowity świat owadów
    • Okolice jazzu
    • Pierwszy dzień tygodnia
    • Podróże ze smakiem
    • Policja, słucham
    • Polityczny poniedziałek
    • Poranek dla aktywnych
    • Radio – czytelnia
    • Radio Nocą
    • Strefa kultury / Więcej kultury
    • Strefa ŁDK
    • Studio reportażu Radia Łódź
    • Szczeliny Łodzi
    • Szkiełko i oko
    • Świat mediów bez tajemnic
    • Taki jest świat
    • To jest temat
    • Z archiwum Radia Łódź
    • Zbudujmy rodzinę
    • Zdrowym być
    • Zwiesz się zwierz
  • Akademia Młodego Radiowca
  • Konkursy
  • Kalendarz
  • Patronat
  • Radio Łódź
    • Kontakt
    • Reklama
    • Promocja
    • Kampanie społeczne w Radiu Łódź
    • BIP
    • Rada programowa
    • Polityka prywatności
Brak wyników
View All Result
Radio Łódź
LIVE
Brak wyników
View All Result
  • Radio Łódź
    Radio Łódź
    Zobacz wszystkie artykuły
  • 27 stycznia 2024 07.17
  • 27 stycznia 2024 23.00

Wojna na Ukrainie. 703. dzień rosyjskiej inwazji

Trwa 703. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Przez cały dzień śledzimy najważniejsze wydarzenia.
Wojna na Ukrainie

Ukrinform

Udostępnij na FacebookuTwittnij

godz. 22.58 – Atak Shahedów w zaporoską infrastrukturę

“Шахеди” атакували об’єкт інфраструктури в Запоріжжіhttps://t.co/T44wanadu3 pic.twitter.com/hq20hudTE1

— Українська правда ✌️ (@ukrpravda_news) January 27, 2024

godz. 22.27 – Rosyjscy żołnierze pojmani przez Ukraińców

🇺🇦🔥🇷🇺
Rosyjscy żołnierze pojmani przez Ukraińców. pic.twitter.com/MPGUNdt8Ni

— WarNewsPL (@WarNewsPL1) January 27, 2024

godz. 21.14 – Wolontariusze z Odessy dostarczyli na front mobilną łaźnię, którą sami wykonali

Одеські волонтери змайстрували та передали на фронт мобільну лазню

📸 Укрінформhttps://t.co/HVizS2bSC5 pic.twitter.com/zOaFSMYO6G

— Ukrinform (@UKRINFORM) January 27, 2024

godz. 20.32 – Niemieckie media: na początku lutego kanclerz Niemiec odwiedzi Waszyngton, aby omówić z Bidenem kwestię pomocy dla Ukrainy

🇺🇦🇩🇪🇺🇸
Na początku lutego @Bundeskanzler odwiedzi Waszyngton, aby wraz z @JoeBiden omówić kwestię pomocy dla Ukrainy – twierdzą niemieckie media pic.twitter.com/9BgAmKQcM8

— WarNewsPL (@WarNewsPL1) January 27, 2024

godz. 19.43 – Atak na Nikopol dronami kamikadze. Jedna osoba ranna

Ворог атакував дронами-камікадзе Нікопольщину, поранений чоловік

📸 Сергій Лисакhttps://t.co/VIZnIFqjTU pic.twitter.com/NSUuZletcT

— Ukrinform (@UKRINFORM) January 27, 2024

godz. 18.30 – Shahedy nad Ukrainą

Росіяни запустили “Шахеди”https://t.co/tpLjNTAxSO pic.twitter.com/CPzPMM5nld

— Українська правда ✌️ (@ukrpravda_news) January 27, 2024

godz. 17.44 – The Telegraph: Rosja planuje prowadzić wojnę przez kolejne 3-4 lata, o czym świadczyć ma wzmożony rozwój jej sektora zbrojeniowego

🇺🇦🔥🇷🇺
Rosja planuje prowadzić wojnę przez kolejne 3-4 lata, o czym świadczyć ma wzmożony rozwój jej sektora zbrojeniowego – twierdzi The Telegraph

— WarNewsPL (@WarNewsPL1) January 27, 2024

godz. 16.55 – Stany Zjednoczone po raz pierwszy od 15 lat rozmieszczą w Wielkiej Brytanii broń nuklearną

The US will deploy nuclear weapons in the UK for the first time in 15 years in response to the growing threat from Russia

The Telegraph writes about it with reference to the documents of the US Defense Ministry.

According to the documents, the Suffolk airbase plans to deploy… pic.twitter.com/DIlUxI9mY8

— NEXTA (@nexta_tv) January 27, 2024

godz. 15.13 – Dziesięciolatek z Winnicy za pieniądze ze sprzedaży nasion kupił drona dla Sił Zbrojnych

Десятирічний волонтер із Вінниччини за кошти з продажу насіння придбав дрон для ЗСУ

📹 Інна Сувертокhttps://t.co/EpjoCXnNZU pic.twitter.com/8IcIK48gEA

— Ukrinform (@UKRINFORM) January 27, 2024

godz. 14.05 – Departament Stanu USA zatwierdził umowę o wartości 23 miliardów dolarów na sprzedaż Turcji myśliwców F-16.

🇺🇸🇬🇷
❗️ Stany Zjednoczone zatwierdziły sprzedaż Grecji 40 wielozadaniowych myśliwców F-35. pic.twitter.com/tfjZTpoYw6

— WarNewsPL (@WarNewsPL1) January 27, 2024

godz. 13.00 – Rosja do tej pory nie przedstawiła dowodów potwierdzających śmierć ukraińskich jeńców wojennych. Według Moskwy, 65 wziętych do niewoli ukraińskich żołnierzy miało zginąć w katastrofie lotniczej, do której doszło w środę w rejonie Biełgorodu.

Rosja oskarżyła Ukrainę o zestrzelenie transportowca Ił-76, którym ukraińscy jeńcy wiezieni byli do punktu wymiany. Kijów nie zaprzecza, że strzela do rosyjskich maszyn, szczególnie tych wiozących na front śmiercionośne pociski, ale w tym konkretnym przypadku zachowuje ostrożność. Ukraina potwierdza również, że w dniu katastrofy miało dojść do wymiany jeńców, ale strona rosyjska nie spełniła uzgodnionych warunków. Ukraińscy wojskowi i politycy powtarzają, że nie wiedzą kto rzeczywiście leciał tym samolotem.

Rosja z kolei nie ustaje w oskarżeniach pod adresem Ukrainy, ale nie przedstawia dowodów. Krewni ukraińskich jeńców, którzy mieli zostać wymienieni na Rosjan, obejrzeli zdjęcia i filmy z miejsca katastrofy i mówią, że nie ma tam niczego, co wskazywałoby, iż są tam ich bliscy. -„Zbieramy materiały i analizujemy sytuację, ale nie dysponujemy na razie żadnymi dowodami potwierdzającymi, że na pokładzie samolotu było tak wiele osób” – cytują niezależne media wypowiedź generała Kyryły Budanowa, który dowodzi ukraińskim wywiadem wojskowym. Podobne zdanie mają na ten temat niezależni analitycy wojskowi.

godz. 12.24 – Rosyjska grupa dywersyjna zastrzeliła brata i siostrę we wspólnocie Chocińskiej w obwodzie sumskim rankiem 27 stycznia, podała regionalna administracja wojskowa – informuje The Kyiv Independent.

⚡️ A Russian sabotage group shot to death a brother and a sister in the Khotin community of Sumy Oblast on the morning of Jan. 27, the regional military administration said.https://t.co/JeCc8ZMN7Y

— The Kyiv Independent (@KyivIndependent) January 27, 2024

godz. 9.25 –  W okupowanym przez Rosję Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy sprzedawane są zrujnowane w rosyjskich ostrzałach mieszkania, których lokatorzy musieli uciekać z powodu rosyjskiej napaści – zwracają uwagę w sobotę władze miasta lojalne wobec Kijowa.

W rosyjskich mediach opublikowano propagandowy reportaż na temat rynku nieruchomości w Mariupolu. Prowadząca odwiedza zrujnowane mieszkania, lokale i działki, rozmawia z pośrednikami, którzy zachwalają oferty i twierdzą, że jest na nie popyt.

godz. 7.10 – Sztab Generalny Ukrainy o stratach wroga:

godz. 7.00 – Minionej doby doszło do 98 starć wojsk ukraińskich z rosyjskimi.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że Rosjanie przeprowadzili 8 uderzeń rakietami kierowanymi S-300 na infrastrukturę cywilną Myrnohradu, Nowohradiwki w obwodzie donieckim i Antoniwki w obwodzie chersońskim. Wojska rosyjskie przeprowadziły też 4 naloty na pozycje ukraińskie i obiekty cywilne. Dokonały również 78 ostrzałów artyleryjskich.

Są ofiary śmiertelne i ranni wśród cywilów. Zniszczeniu i uszkodzeniu uległy wieżowce i budynki prywatne, szkoły, przedszkola, centrum handlowe i szereg obiektów infrastruktury cywilnej. Rosjanie przeprowadzili nalot z użyciem czterech dronów Shahed. Wszystkie maszyny zostały zniszczone przez ukraińską obronę powietrzną. Wojska rosyjskie uderzyły rakietą balistyczną Iskander w infrastrukturę cywilną Słowiańska w obwodzie donieckim.
Pod ostrzałem artyleryjskim znalazło się ponad 120 miejscowości w obwodach: czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropietrowskim, chersońskim i mikołajowskim.

Wartoprzeczytać

Wieczór samorządowy. Mieszkania komunalne bez toalet, absurdalnie droga ścieżka i wandalizm [PODCAST]

Polityczny poniedziałek. Wstrzymana pomoc dla Ukrainy, zatrzymanie Dariusza Mateckiego [PODCAST]

10 marca 2025
Zełeński w Białym Domu

Na prawo patrz. Ukraina w Białym Domu [PODCAST]

6 marca 2025
Strefa kultury. Contra spem spero. Będę żyłą wiecznie. Precz dumania złe!

Strefa kultury. Iryna Zhytynska – Contra spem spero. Będę żyła wiecznie. Precz dumania złe! [PODCAST]

3 lutego 2025
Posłuchaj o wojnie w Ukrainie. Vitalij Mazurenko gościem Radia Łódź

Posłuchaj o wojnie w Ukrainie. Vitalij Mazurenko gościem Radia Łódź

21 listopada 2024

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tagi: nalotyputinrosjaUkrainawojna
Poprzedni artykuł

Porywisty wiatr w Łodzi i regionie. Niespokojna noc dla służb

Następny artykuł

Laur Zduńskowolski Miasto i Powiat 2024. Sprawdź, kto otrzymał wyróżnienie

Następny artykuł
Laur Zduńskowolski 2024. Foto. UM

Laur Zduńskowolski Miasto i Powiat 2024. Sprawdź, kto otrzymał wyróżnienie

Vitalli Mazuriak

Zaginął 42-letni mieszkaniec Radomska Vitalli Mazuriak

Radio Łódź

  • Zasięg i częstotliwości
  • Historia Radia Łódź
  • Kalendarium Radia Łódź
  • Polityka prywatności
  • BIP
  • Rada programowa
  • Kampanie społeczne w Radiu Łódź
  • Kontakt

Do pobrania

  • Księga Znaku Radio Łódź
  • LOGO Radio Łódź [PDF]
  • Księga Znaku Radio Łódź Nad Wartą
  • LOGO Radio Łódź Nad Wartą [PDF]

Warto przeczytać

Otwarcie Fotofestiwalu 2025. Kilkadziesiąt wystaw w wyjątkowych przestrzeniach [ZDJĘCIA]

Otwarcie Fotofestiwalu 2025. Kilkadziesiąt wystaw w wyjątkowych przestrzeniach [ZDJĘCIA]

12 czerwca 2025
Jakie będą dalsze losy NCKF w Łodzi? Błażej Moder gościem Radia Łódź

Jakie będą dalsze losy NCKF w Łodzi? Błażej Moder gościem Radia Łódź

12 czerwca 2025

BIP

  • BIP Radio Łódź
  • Informacje ogólne o spółce
  • Struktura Radia Łódź
  • Władze spółki
  • Akcjonariusze
  • Organy opiniodawczo – doradcze
  • Udostępnianie informacji
  • Dokumenty
  • Środki publiczne
  • Ogłoszenia publiczne
  • Instrukcja obsługi BIP

© 2012-2024 Radio Łódź

Witaz ponownie!

Sign In with Facebook
Sign In with Google
Sign In with Linked In
OR

Zaloguj się poniżej do swojego konta

Zapomniane hasło?

Przypomnij hasło

Please enter your username or email address to reset your password.

Zaloguj

Dodaj nową listę

Brak wyników
View All Result
  • Ramówka
    • Poniedziałek
    • Wtorek
    • Środa
    • Czwartek
    • Piątek
    • Sobota
    • Niedziela
  • Podcasty
    • 7 dni w Łodzi i regionie
    • ABC Atom
    • ABC Polskiego Rapu
    • Agata i film
    • Czas na kulturę
    • Dbaj o zdrowie
    • Ekologia. Bez. Ogródek
    • Ekonomiczna migawka
    • Gość Radia Łódź
    • Historie nieodległe
    • Im dalej w las
    • Inne audycje i podcasty
    • Liczy się człowiek
    • Łódzkie, jestem stąd
    • Masz głos
    • Na prawo patrz
    • Nasze dzieci
    • Nawiasem mówiąc
    • Niesamowity świat owadów
    • Okolice jazzu
    • Pierwszy dzień tygodnia
    • Podróże ze smakiem
    • Policja, słucham
    • Polityczny poniedziałek
    • Poranek dla aktywnych
    • Radio – czytelnia
    • Radio Nocą
    • Strefa kultury / Więcej kultury
    • Strefa ŁDK
    • Studio reportażu Radia Łódź
    • Szczeliny Łodzi
    • Szkiełko i oko
    • Świat mediów bez tajemnic
    • Taki jest świat
    • To jest temat
    • Z archiwum Radia Łódź
    • Zbudujmy rodzinę
    • Zdrowym być
    • Zwiesz się zwierz
  • Akademia Młodego Radiowca
  • Konkursy
  • Kalendarz
  • Patronat
  • Radio Łódź
    • Kontakt
    • Reklama
    • Promocja
    • Kampanie społeczne w Radiu Łódź
    • BIP
    • Rada programowa
    • Polityka prywatności

© 2012-2024 Radio Łódź

Ta strona korzysta z plików cookie. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Odwiedź naszą Politykę prywatności.
Przejdź do treści
Otwóz pasek narzędzi Dostępność

Dostępność

  • Zwiększ tekstZwiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • Czarno-białeCzarno-białe
  • Wysoki kontrastWysoki kontrast
  • NegatywNegatyw
  • Lekkie tłoLekkie tło
  • Podkreślone odsyłaczePodkreślone odsyłacze
  • Czytelny tekstCzytelny tekst
  • Reset Reset
spinner
spinner
ładuj więcej