1. Cyndi Lauper "Girls Just Wanna Have Fun"

Pożegnalna trasa jednej z ikon pop-u lat 80. Lauper wydała dziesięć albumów studyjnych, z których pochodzą m.in: “Girls Just Want to Have Fun”, „Time After Time” czy „True Colors”. To także działaczka społeczna, która walczy o prawa kobiet, chorujących na HIV/AIDS czy LGBTQ.
Zapraszamy do słuchania specjalnej audycji poświęconej Cyndi Lauper na antenie Radia Łódź. Od godz. 21:00 będziemy prezentować wiele ciekawostek o artystce i posłuchacie jeszcze raz jej największych przebojów. Niech emocje koncertowe żyją, wzruszajcie się i dzielcie wspomnieniami na 99,2 MHz.
Kiedy: 21 lutego, piątek, od godz. 18:00
Gdzie: Atlas Arena
Więcej: link
2. Weekend Reymonta

Świętujemy rok Reymonta, a zatem warto, zwłaszcza w Łodzi, poświęcić czas i uwagę “Ziemi obiecanej” oraz “Chłopom”.
W EC1 będzie można m.in wziąć udział w spotkaniu z Andrzejem Sewerynem, Danielem Olbrychskim, Anną Nehrebecką, Emilią Krakowską i Jerzym Zelnikiem oraz uczestniczyć w specjalnym pokazie “Ziemi obiecanej”. W sobotę w Hali Maszyn odbędzie się projekcja filmu “Chłopi” i koncert, który przygotuje L.U.C. Rostkowski & Rebel Babel Film Orchestra. Warto zajrzeć do programu, który jest w linku poniżej.
Kiedy: 21 i 22 lutego, piątek i sobota
Gdzie: Narodowe Centrum Kultury Filmowej, EC1
Więcej: link
3. "Nosferatu" i koncert zespołu Salvezza

Bójcie się, albowiem premiera Nonsferatu zostanie wzbogacona koncertem na żywo zespołu Salvezza.
Łódzka Salvezza czerpie inspiracje z baroku, wplatając w swoją muzykę klawesynowe brzmienia i teatralny wizerunek rodem z dworu Ludwika XIV. To będzie szalony wieczór. Przeżyjecie!
Kiedy: 21 lutego, piątek, godz. 20:30
Gdzie: Kino Charlie, ul. Piotrkowska 203/205
Więcej: link
4. Najlepsze dyplomy architektury wnętrz - wystawa w Galerii ASP

Wystawa “Najlepsze Dyplomy Architektury Wnętrz 2024” to sposób, aby dowiedzieć się, jak wyglądają najnowsze trendy architektoniczne i jak je interpretują najlepsi polscy studenci.
Można czerpać inspiracje garściami i podziwiać młode pokolenie architektów. Wystawa czynna do 6 marca.
Kiedy: 21 lutego, godz. 18:00 0- wernisaż.
Gdzie: Galeria ASP, ul. Piotrkowska 68.
Więcej: link
5. Proszę pokazać język – poezja Stanisława Barańczaka

Utwory genialnego poety i tłumacza zaprezentuje Adam Ferency i Bronisław Maj. Oprawa muzyczna: prof. Antoni Wierzbiński (flet), Danuta Antoszewska (fortepian). Krakowski Salon Poezji to cenione wydarzenie kulturalne, które ponad 20 lat temu zainicjowała Anna Dymna. Podczas Salonów uznani i debiutujący aktorzy czytają wiersze znanych i wybitnych poetów. Bilety kosztują jedynie 10 zł.
Kiedy: 23 lutego, niedziela, godz. 12:00
Gdzie: Teatr Muzyczny, ul. Północna 47/51
Więcej: link
6. I Love Rock ’n’ Roll!, czyli rock w klasycznych szatach

Na koncert złożą się najsłynniejsze piosenki rockowe z repertuaru Kultu, Dżemu czy Lombardu w aranżacjach Mariusza Lewego. Ten dyrygent, chórmistrz i aranżer, na co dzień pracuje między innymi z amatorskim Chórem dla (nie)opornych Filharmonii Łódzkiej. Partie solowe wykona wokalistka jazzowa Małgorzata Hutek.
Kiedy: 23 lutego, niedziela, godz. 17:00
Gdzie: Filharmonia Łódzka, ul. Narutowicza 20/22
Więcej: link
7. "Masakra" w Akademii Muzycznej

Spektakl muzyczno-taneczny oparty na twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Na scenie pojawią się soliści-wokaliści Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej i tancerze specjalności choreografia i techniki tańca Akademii Muzycznej w Łodzi.
Kiedy: 21 lutego, piątek, godz. 18:00
Gdzie: Sala koncertowa AK, ul. Żubardzka 2a
Więcej: link
8. Słuchowisko "Katastrofa łódzka"

Odsłuch w autentycznej scenerii odtworzonego mieszkania Piłsudskich oraz spotkanie z reżyserem Mikołajem Szczęsnym i pomysłodawcą słuchowiska Sebastianem Adamkiewiczem z Muzeum Tradycji Niepodległościowych.
Kiedy: 21 lutego, piątek, godz. 18:00
Gdzie: “Bibuła” Tajna Drukarnia Józefa i Marii Piłsudskich, ul. Wschodnia 19
Więcej: link
9. "Casablanca" na wielkim ekranie

Jeden z piękniejszych melodramatów kina na dużym ekranie. To wspaniała okazja, aby nie tylko usłyszeć “play it again, Sam”, ale też docenić dawną kinematografię – film powstał w 1942 r.
Obejrzyjcie ikony – Humphrey’a Bogarta i Ingrid Bergan.
Kiedy: 23 lutego, niedziela, godz. 16:00
Gdzie: Multikino, al. Piłsudskiego 5
Więcej: link
10. Uniatowski, Sinatra i świece
