Science Hub
Od badania niepożądanej krystalizacji pomadek, poprzez małe rewitalizacje podwórek i słownik terminów związanych z neuroróżnorodnością, aż po atrakcyjność turystyczną Łodzi – rozmaite projekty zrealizowano w ramach pierwszej edycji konkursu Science Hub Uniwersytetu Łódzkiego. 26 maja rozpocznie się nabór do drugiej edycji, tym razem realizowanej we współpracy z UNIC – siecią europejskich uniwersytetów zlokalizowanych w miastach poprzemysłowych.
Science Hub UŁ to platforma współpracy Uniwersytetu Łódzkiego, która łączy studentów, uczelnianych ekspertów i ekspertki oraz różnorodne firmy czy instytucje, wspierając ich w realizacji innowacyjnych projektów badawczo-wdrożeniowych. Do konkursu, w tym roku nastawionego na działania związane na różne sposoby z Łodzią, mogą zgłaszać się zarówno studenci, jak i organizacje zainteresowane współpracą.
Więcej w rozmowie z dr Błażejem Filanowskim z zespołu projektu WE ARE UNIC. Science Hub Unic oraz na stronie https://www.sciencehub.uni.lodz.pl/.
SŁUCHAJ TAKŻE: Młodzi światozmieniacze | To jest temat [PODCAST]
Posłuchaj:
W programie podejmujemy tematy ważne dla mieszkańców Łodzi i regionu. Te dotyczące spraw społecznych i obywatelskich, edukacji i jej problemów, kwestii uzależnień, chorób cywilizacyjnych dotykających zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W studiu pojawiają się eksperci, przedstawiciele fundacji, stowarzyszeń i różnych organizacji. O godz. 12:10 “To jest temat” ma formę rozmów krótszych, ale od godz. 20 do 21 zapraszamy na drugą odsłonę cyklu “To jest temat”, gdzie jest to czas na pogłębione refleksje oraz dyskusję.