Prepaid vs. Abonament – co lepsze?
W obecnych czasach korzystanie z telefonu komórkowego stało się czynnością równie powszechną, co jedzenie czy spanie. Smartfony oraz Iphone’y na dobre zagościły w naszej rzeczywistości, znacząco podnosząc komfort codziennego funkcjonowania. Osoby analizujące oferty operatorów telekomunikacyjnych często zastanawiają się nad tym, które z rozwiązań wybrać – prepaid czy abonament? Odpowiedź na tak postawione pytanie uzależniona jest przede wszystkim od indywidualnych potrzeb danego użytkownika.

Abonament – na 12 czy 24 miesiące?
Zdecydowana większość operatorów sieci komórkowych wymaga podpisania długoterminowej umowy. Z reguły czas jej obowiązywania wynosi 12 lub 24 miesiące. Czy warto zgadzać się na nadmienione warunki? Zaletą długoterminowego kontraktu jest gwarancja niezmienności oferty (przez cały okres obowiązywania umowy). Niemniej warto zwrócić uwagę na fakt, iż w pewnym momencie na rynku może pojawić się atrakcyjniejsza taryfa. Wówczas skorzystanie z niej – bez zerwania uprzednio zawartej umowy – nie będzie możliwe. Naturalnie samo zerwanie kontraktu obarczone jest karą pieniężną.
Co istotne, wielu operatorów oferuje abonament w parze z telefonem. Często koszt takiego urządzenia – przynajmniej w teorii – jest kwotą symboliczną i wynosi np. 1 zł. W praktyce jednak rzeczywista cena telefonu zawarta jest w kwocie abonamentu. Co więcej, nierzadko cena danego urządzenia w sklepie z elektroniką jest znacznie niższa, niż kwota jaką przyjdzie nam zapłacić decydując się na opcję z abonamentem. Warto jednak dodać, że w parze z abonamentem otrzymujemy także spory transfer danych i (często nielimitowane) rozmowy i wiadomości tekstowe.
Telefon na kartę – rezygnacja z umowy, rezygnacja z… łączności?
Jeśli nie chcesz wiązać się z danym operatorem umową na 12 lub 24 miesiące, to zawsze możesz skorzystać z opcji prepaid. Z oferty na kartę możesz zrezygnować w dowolnym momencie, bez ryzyka nałożenia kary finansowej. Brzmi świetnie? Niestety, jedynie pozornie. W praktyce bowiem opcja ta pozbawiona jest zalet dostępnych w abonamencie, a zatem transferu danych czy nielimitowanych rozmów. Oznacza to, że po wykorzystaniu środków, możemy zostać pozbawieni możliwości połączenia z internetem czy nawet wysłania wiadomości SMS.
Warto przeczytać

Abonament na czas nieokreślony – brak zobowiązań przy zachowaniu zalet abonamentu
Jeśli na myśl o podpisaniu umowy na okres roku lub 2 lat przechodzą Cię ciarki nie mniejsze, niż te wywołane wizją odcięcia dostępu do internetu bądź niemożności wykonania połączenia głosowego, to wybierz trzecią z dostępnych opcji – abonament na czas nieokreślony.
Decydując się na abonament na czas nieokreślony, masz gwarancję zachowania łączności (bez konieczności doładowań), w tym tańsze (lub nieograniczone) pakiety połączeń głosowych, wiadomości tekstowych czy transferu. Z kolei brak umowy długoterminowej oznacza możliwość jej zerwania w dowolnym momencie, bez ryzyka kary (obowiązuje jedynie okres wypowiedzenia). Tego rodzaju oferty na abonament telefoniczny oferuje sieć Otvarta.
Otvarta – szereg możliwości bez zbędnych ograniczeń!
Sieć Otvarta posiada w swojej ofercie wiele opcji abonamentów telefonicznych bez limitu, z wygodną umową bezterminową. Szeroki wybór pakietów umożliwia dopasowanie oferty zarówno do swoich indywidualnych potrzeb, jak i wysokości posiadanego budżetu. Jeśli więc nie wiesz na którą z opcji się zdecydować – abonament czy prepaid – wybierz trzecią z możliwości i dołącz do sieci Otvarta. Więcej informacji na temat oferty abonamentu telefonicznego znajdziesz na stronie https://otvarta.pl/.