Technologie pomagające dzieciom ze spektrum autyzmu
Studenci z Polski i Japonii zaprezentowali projekty, które mają za zadanie wspierać osoby w spektrum autyzmu w pokonywaniu barier w uprawianiu sportu. Aktywność fizyczna i udział w sportach zespołowych mogą również pomóc osobom w spektrum w rozwijaniu umiejętności społecznych.
My zadaliśmy studentom takie zadanie, które miało wykorzystać nowoczesne technologie do tego, żeby stworzyli coś, co będzie takie dzieci do aktywności fizycznej zachęcało. Technologie, które studenci mieli wykorzystać, to technologia wirtualnej rzeczywistości i robotyka. Drużyny przez cały tydzień pracowały nad rozwiązaniem tego problemu, wykorzystaniem technologii w społecznie użytecznym celu -mówi dr hab. inż. Grzegorz Granosik
Owoc współpracy studentów z Polski i Japonii
Do projektu przystąpiło sześć grup siedmioosobowych. Studenci w swoich projektach skupili się na tym, żeby były rozwijające i łatwe w obsłudze.
My nie tylko zrobiliśmy roboty, ale również aplikacje na gogle VR. Poprzez poruszanie się jak samolot możemy sterować robotem oraz postacią w grze. Skupiliśmy się na tym, żeby to było dość proste i dzięki temu, że tak to zaimplementowaliśmy można po prostu w łatwy sposób grać i zachęcić dziecko do ruchu – mówi jeden ze studentów Politechniki Łódzkiej
Wydarzenie jest owocem współpracy Politechniki Łódzkiej oraz japońskiej uczelni – Shibaura Institute of Technology w ramach projektu Design-4-All. Wykładowcy Politechniki Łódzkiej zapowiadają, że to nie koniec projektów skupiających się na rozwiązaniu tego problemu.