Rafał Syska odchodzi z NCKF
Rafał Syska podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska dyrektora Narodowego Centrum Kultury Filmowej w Łodzi. Będzie kierował placówką do 30 czerwca. Później, do czasu wyłonienia nowego szefa NCKF, jego obowiązki przejmie Błażej Moder, dyrektor EC1 w Łodzi. Na razie nieznana jest procedura wyboru nowego dyrektora.
Dalsze decyzje o powołaniu nowego dyrektora bądź rozpisaniu konkursu na to stanowisko, zgodnie z obowiązującymi przepisami, podejmą Urząd Miasta Łodzi z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego – mówi Jacek Tokarczyk z UMŁ.
Kierował placówką od dziewięciu lat
Rafał Syska dyrektorem łódzkiego NCKF został w 2016 roku – jego kadencja miała zakończyć się w 2028 roku.
Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi to przestrzeń poświęcona historii i współczesności kina – oferuje wystawy, kino oraz zajęcia edukacyjne. Zostało powołane 1 stycznia 2016 roku, jednak dla zwiedzających udostępniono je dopiero w październiku 2023 roku.